لوازم جانبی

 چطور فونت فارسی را در گوشی شیائومی تغییر دهیم؟

همانطور که میدانید گوشی های برند شیائومی و پوکو در بازار ایران طرفداران زیادی دارد و همین موضوع باعث میشود که سوالات بی پاسخ زیادی باقی بماند که همه به دنبال جواب آن ها باشند. یکی از پرتکرارترین موضوعات تبدیل فونت در این گوشی هاست چراکه بیشتر کاربران ایرانی از فونت فارسی در گوشی های شیائومی و پوکو استفاده میکنند و به همین خاطر به دنبال تغییر فونت آن هستند.

خبر خوب اینکه تغییر فونت فارسی در گوشی شیائومی و پوکو بسیار ساده و راحت انجام میشود و تنها با یک ترفند قابل انجام است. حتی در اپدیت های جدید مثل می یو ای 13 هم این کار به راحتی هر چه تمام انجام میشود. در ادامه با ما همراه باشید تا این روش را به شما معرفی کنیم.

راه اندازی اولیه گوشی شیائومی و تغییر فونت

چرا قابلیت تغییر فونت در راه اندازی اولیه در گوشی وجود ندارد؟

اولین سوالی که ممکن است به ذهن شما برسد این است که چرا در بخش تنظیمات، آپشنی برای تغییر فونت وجود ندارد. در جواب باید بگوییم که در گوشی های شیائومی قابلیت هایی مثل تغییر والپیپر، آیکون ها و همچنین فونت دستگاه در تم استور شیائومی (Themes) قابل تغییر است و نه در بخش تنظیمات.

دلیل نبودن این اپشن ها در بخش تم شیائومی احتمالا به این خاطر است که در راه اندازی اولیه دستگاه، ریجن یا منطقه خود را روی ایران ست کرده باشید که در این صورت بخش تم و والپیپرها در تنظیمات پنهان هستند. در ادامه نحوه تغییر ریجن و فعال کردن فونت را نشان میدهیم.

شاید این مطلب جذاب باشد
3 روش ساده برای ضدعفونی کردن گوشی در خانه

جالب است بدانید که بسیاری از محصولات شیائومی مثل هندزفری بلوتوثی آپشنی برای تغییر ریجن وجود ندارد و دستگاه با هر زبانی که روی آن برنامه ریزی شده باشد کار میکند. ولی خوشبختانه در گوشی های این برند این چنین امکانات وجود دارد.

تغییر زبان گوشی به فارسی برای تغییر فونت شیائومی

پیش نیازهای تغییر فونت فارسی در گوشی شیائومی

برای تغییر فونت فارسی ابتدا دو پیش نیاز زیر را با هم انجام میدهیم و سپس به سراغ تغییر فونت میرویم.

 • پیش نیاز اول: تغییر زبان گوشی به فارسی

ابتدا نیاز است که گوشی خود را به فارسی تغییر دهید تا فونت های فارسی را مشاهده کنید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به بخش تنظیمات گوشی (Settings) بروید.
 2. به پایین اسکرول کنید تا بتوانید وارد تنظیمات اضافه Additional Settings شوید.
 3. بخش زبان و ورودی (Language & Input) را لمس کنید.
 4. وارد لیست زبان ها شوید
 5. در نهایت روی گزینه Persian رفته و آن را انتخاب کرده و روی گزینه Set as Default ضربه بزنید تا زبان کلی دستگاه به فارسی تغییر پیدا کند.

تغییر ریجن گوشی و فونت فارسی گوشی پوکو

 

 • پیش نیاز دوم: تغییر ریجن گوشی به هند یا اندونزی

قدم دوم این است که منطقه یا ریجن گوشی خود را یکی از کشورهایی که از قابلیت تغییر فونت پشتیبانی میکنند قرار دهید. طبق آزمایش های ما دو کشور هند و اندونزی این امکان را دارند ولی شما میتوانید کشورهای دیگر هم تست کنید و نتیجه را به ما اعلام کنید. حال چطور ریجن را از ایران به این دو کشور تغییر دهیم؟ در ادامه مراحل انجام این کار توضیح داده شده است.

 1. درست مثل روش بالا دوباره وارد تنظیمات شوید
 2. به پایین اسکرول کنید تا بتوانید وارد تنظیمات اضافه Additional Settings شوید.
 3. به جای تغییر زبان این بار روی ریجن یا ناحیه مکانی (Region) ضربه بزنید.
 4. در ادامه باید موقعیت مکانی خود را روی هندوستان (India) یا اندونزی (Indonesia) قرار دهید
 5. الان تنها کاری که باقی مانده تغییر فونت فارسی است.
شاید این مطلب جذاب باشد
چگونه همزمان با پخش آهنگ با گوشی فیلمبرداری کنیم؟

(نکته: در نظر داشته باشید که با تغییر ریجن گوشی به هند یا کشورهای دیگر، ممکن است یک سری برنامه های اضافی و محلی مخصوص آن منطقه در گوشی ظاهر شود که شما میتوانید با ورود به بخش Apps، آن ها را حذف کنید.

تغییر فونت فارسی در تم استور شیائومی

چطور فونت فارسی را در تم استور شیائومی تغییر دهیم؟

با تمام پیش نیازهایی که در بالا انجام دادید، به طرز جالبی امکانات جدیدی مثل والپیپر و تم به تنطیمات اضافه شده اند! حال زمان تغییر فونت فارسی است. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. به بخش تنظیمات رفته و روی گزینه تم (Themes) کلیک کنید
 2. در بخش پایینی، روی تب فونت کلیک کرده و سپس شاهد بالا امدن تعداد زیادی فونت هستید
 3. فونت مورد نظر خود را انتخاب کنید و روی Apply و سپس Reboot ضربه بزنید تا سیستم با فونت جدید راه اندازی شود.

تبریگ میگوییم به همین راحتی و بدون نصب برنامه اضافی توانستید تم فارسی گوشی شیائومی خود را تغییر دهید.

 اگر صاحب یک ساعت هوشمند شیائومی هم هستید، در صورت نیاز میتوانید در بخش نظرات به ما بگویید که آیا این ساعت ها از فونت فارسی پشتیبانی میکنند یا خیر. اگر سوالی در مورد تغییر فونت فارسی در گوشی های شیائومی و پوکو دارید میتوانید در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا