لوازم جانبی

چطور بفهمیم دلیل مشکل روشن نشدن گوشی چیست؟

روشن نشدن گوشی و تبلت می تواند دلیل زیادی داشته باشد. اصلی ترین دلیل روشن نشدن گوشی، خرابی باتری است. این نکته را در نظر داشته باشید که خراب شدن باتری گوشی نمی تواند همیشه دلیل روشن نشدن گوشی موبایل باشد.

شاید بتوان احتمال خرابی باتری را به عنوان دلیل روشن نشدن گوشی باتری سامسونگ j5 و گوشی های قدیمی تر دانست اما در صورتی که به دنبال علت روشن نشدن گوشی سامسونگ a50 یا گوشی های جدیدتر هستید، خرابی باتری نمی تواند اولین مضمون باشد.

به همین دلیل پیشنهاد می شود، خودتان دلیل روشن نشدن گوشی را پیدا کنید! شاید برایتان سوال پیش بیاید چطور میتوان دلیل روشن نشدن یک موبایلی که خاموش شده است را پیدا کنید. در این قسمت به این پرسش، پاسخ خواهیم داد.

روشن نشدن گوشی هوشمند

چطور مشکل روشن نشدن گوشی را حل کنیم؟

روشن نشدن گوشی موبایل می‌تواند نشان‌دهنده خراب شدن قسمت‌های مختلفی از موبایل باشد. با توجه به عملکرد گوشی تاحدودی می‌توان متوجه شد که اشکال از کجاست. یکی از اصلی‌ترین دلایل خاموش شدن گوشی، خراب شدن CPU است.

اگر قبل از خاموش‌شدن گوشی، همه‌ی برنامه‌ها متوقف می‌شوند و گوشی‌تان هنگ می‌کند سپس خاموش می‌شود، می‌توان احتمال 80 درصدی را برای خرابی باتری و همچنین CPU در نظر گرفت.

لازم به ذکر است که علت روشن نشدن گوشی هر برندی ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد. اگر برند گوشی شما هواوی است، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله علت خاموش شدن ناگهانی گوشی هواوی را مطالعه کنید. در ادامه به دلایل رایج روشن نشدن گوشی می‌پردازیم.

شاید این مطلب جذاب باشد
کاربرد کاور لپتاپ چیست؟ 5 دلیل برای خرید کاور لپتاپ

خراب شدن هارد موبایل، از دلایل روشن نشدن گوشی

خراب شدن هارد گوشی نشانه‌های متفاوتی دارد. اگر زمان روشن کردن گوشی با هر یک از موارد زیر روبرو شدید باید به سلامت هارد گوشی شک کنید. البته پیشنهاد می شود در‌صورتی‌که این نشانه ها را مشاهده کردید، قبل از اینکه به تعویض هارد گوشی فکر کنید، ابتدا یکبار گوشی را فلش کنید.

لازم به ذکر است که اگر برند گوشی شما سامسونگ است، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ در حالت خاموش را مطالعه کنید تا دقیق‌تر بتوانید باگ به وجود آمده را رفع کنید.

(فلش کردن گوشی موبایل باعث می‌شود تمام تغییراتی و تنظیماتی که روی گوشی اعمال کرده‌اید و همچنین تصاویر، پیام ها مخاطبین و فایل‌های‌تان پاک شود)

اصلی ترین نشانه های خرابی هارد گوشی:

  • تنها موبایل یک ویبره می زند و سپس مجدد خاموش می شود.
  • گوشی روشن می شود، نام برند گوشی را مشاهده می کنید سپس گوشی دوباره خاموش می شود

خراب شدن ای سی شارژ گوشی

خراب شدن آی سی شارژ گوشی

اگر گوشیتان کاملا سالم است، هیچگاه هنگ نمی کند و به تازگی باتری گوشی را عوض کرده اید، این احتمال وجود دارد که آی سی شارژ گوشی خراب شده باشد. علائم خرابی آی سی شارژ گوشی متفاوت است اما اصلی ترین نشانه ها، ضعف در آنتن دهی و همچنین روشن نشدن گوشی موبایل است.

چطور مطمئن شویم خراب شدن ای سی شارژ، دلیل روشن نشدن گوشی است؟

این سوال برای کاربران پیش می آید که چطور می توانند متوجه شوند ای سی شارژ گوشیشان سالم است یا نه! اگر پورت USB گوشیتان مدتیست که رنگ کابل شارژر اورجینال را به خود ندیده است، این احتمال قوی وجود دارد که ای سی شارژ گوشیتان خراب شده است. استفاده از کابل شارژ تقلبی از مواردی است که باعث خراب شدن ای سی شارژ گوشی می شود.

شاید این مطلب جذاب باشد
آیا خرابی باتری به گوشی آسیب می رساند؟

 زمانی که ای سی شارژ گوشی شما خراب باشد، باتری گوشی شارژ نمی شود و در نهایت موبایل روشن نخواهد شد. برای اینکه مطمئن شوید دلیل روشن نشدن گوشی، خراب بودن ای سی شارژ است یا نه، باتری گوشی را جدا کنید و با شارژر باتری یدک، باتری را شارژ کنید سپس باتری را روی گوشی قرار دهید.

اگر گوشی روشن شد، به خوبی میتوان متوجه خرابی ای سی شارژ گوشی شد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است شارژرتان مشکل داشته باشد. پس قبل از جدا کردن باتری گوشی و امتحان کردن این روش، ابتدا از شارژرهای متفاوت و اورجینال استفاده کنید.

(این روش تنها برای گوشی هایی که باتری جداشونده دارند، مناسب است.)

خراب شدن باتری گوشی سامسونگ

سلامت باتری گوشی را مورد بررسی قرار دهید

اگر مطمئن نیستید که ایراد از باتری گوشیتان است یا نه، پیشنهاد می کنیم مقاله نشانه های خرابی باتری گوشی را مطالعه کنید. در صورتی که این نشانه ها برایتان آشناست، از یک متخصص تعمیر موبایل بخواهید تا نگاهی به گوشیتان بیندازد. معمولا اصلی ترین دلیل روشن نشدن گوشی نوکیا ساده همین مورد است.

روشن نشدن صفحه نمایش گوشی، می تواند به دلیل خراب شدن قطعات سخت افزاری باشد

ویبره زدن و روشن نشدن گوشی، می تواند به دلیل خراب بودن صفحه نمایش گوشی باشد. البته این احتمال وجود دارد که در شرایطی، گوشی ویبره بزند ولی روشن نشود. با یک روش ساده می توان این تفاوت را متوجه شد. اگر ویبره زدن و روشن نشدن گوشی به دلیل خراب بودن صفحه نمایش باشد، پس یعنی عملکرد قسمت های دیگر گوشی، همانند قبل است. به همین دلیل می توانید به گوشی مد نظر تماس بگیرید یا دکمه های ولوم را فشار دهید. اگر صدایی از گوشی می شنوید، به این معنی است که گوشی روشن است اما صفحه نمایش روشن نمی شود.

شاید این مطلب جذاب باشد
کابل شارژر مغناطیسی چه فرقی با کابل شارژر معمولی دارد؟

جمع بندی کلی:

وارد شدن ضربه به گوشی از مواردی است که احتمال خراب شدن قطعات سخت افزاری گوشی را افزایش می دهد. اگر موبالیتان به قاب گوشی مجهز نبوده و به تازگی ضربه ای به آن وارد شده، از دستکاری بیش از حد گوشی پرهیز کنید و از یک تعمیرکار متخصص برای شناسایی دلیل روشن نشدن گوشی کمک بگیرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا