لوازم جانبی

چرا ساعت هوشمند شارژ نمیشود؟

ساعت هوشمند بهترین رابط بین ما و تلفن همراه‌مان است. با ساعت هوشمند به بسیاری از نوتیفیکیشن‌ها دسترسی سریعتری داریم و استفاده از تلفن‌همراه به نوعی بهینه‌تر شده است. اما مشکلات رایجی برای ساعت هوشمند رخ می‌دهد که کاربران را مدام با چالشی جدی روبرو می‌کند. اگر سوال شما هم این است که چرا ساعت هوشمند شارژ نمی‌شود، این مقاله برای شما نگارش شده که عدم شارژ‌شدن ساعت هوشمند را زیر ذره‌بین ببرد.

علت روشن‌نشدن ساعت هوشمند چیست؟

علت روشن‌نشدن ساعت‌هوشمند چیست؟

بسیاری از کاربران گزارش داده‌اند که ساعت‌هوشمند آن‌ها روشن نمی‌شود. یکی از مهمترین دلایل عدم روشن نشدن ساعت هوشمند، تخلیه باطری است. چنانچه ساعت هوشمند شما روشن نمی‌شود، ممکن است دلایلی همچون خرابی باطری، کابل شارژ یا بطور کلی ساعت هوشمند شما ایرادات سخت‌افزاری داشته باشد.

استفاده از شارژر فیک، علت روشن‌نشدن ساعت‌هوشمند

1.    استفاده از شارژر فیک،  علت روشن‌نشدن ساعت‌هوشمند

درصورتی‌که شارژر فیک باشد باطری بصورت نامتوازنی شارژ می‌شود و به دلیل عدم تطابق مشخصات فنی شارژر با ساعت ممکن است سریعتر از زمانی که فکر می‌کنید ساعت هوشمند‌تان شارژ تمام کند. به همین دلیل در حین خرید، قبل از اینکه بیشتر قیمت ساعت هوشمند را مد نظر قرار دهید، ابتدا باید مطمئن شوید که برند مورد نظر معتبر و اصالت کالا برخوردار باشد.

تخلیه‌شدن باطری از مهمترین علت‌های روشن‌نشدن ساعت‌هوشمند

2.    تخلیه‌شدن باطری از مهمترین علت‌های روشن‌نشدن ساعت هوشمند

سعی کنید قبل از اینکه شارژ ساعت هوشمند سامسونگ شما به اتمام برسد آن را شارژ کنید؛ چراکه در صورت تخلیه باطری ممکن است روشن‌شدن گوشی با تداخلات و ایراداتی همراه باشد که رفع آن‌ها زمان‌بر باشد. بهتر است قبل از اینکه ساعت هوشمند خود را روشن، آن را شارژ کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
آسانترین راهها را برای شناسایی تلفن قاچاق از طریق تلفن ثبت شده بیاموزید

3.    استفاده از شارژر دیگر برند‌ها و خاموش‌ماندن ساعت هوشمند

علت روشن‌نشدن ساعت هوشمند شیائومی، دلایل بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد؛ اما چنانچه از شارژر مدل و برند دیگری برای ساعت هوشمند خود استفاده کرده‌اید طبیعی است که ساعت هوشمندتان شارژ نشود. بطور مثال Galaxy Watch Active در پایه شارژ Galaxy Watch به هیچ عنوان شارژ نمی‌شود. همچنین اگر شما از اپل واچ استفاده میکنید خیلی مهم است که از شارژر اپل واچ مناسب برای سری ساعت خود استفاده کنید.

4.    عدم استفاده از آداپتور دیواری ساعت شما را به خواب زمستانی می‌برد

نحوه شارژ‌شدن ساعت هوشمند ضد آب به قدری مهم است که سهل‌انگاری در این بخش می‌تواند کارکرد درست ساعت هوشمند را با اختلالات جدی مواجه کند. برای شارژ ساعت هوشمند خود فقط از آداپتور‌های دیواری، USB و شارژر‌های بی‌سیم که اورجینال و تایید شده هستند استفاده کنید.

لازم به ذکر است چنانچه سوکت شارژر با آلودگی و جرم‌های گرفته شده باشد، ساعت هوشمند شما به درستی شارژ نمی‌شود. پایه‌ها و سوکت شارژ خود را به درستی تمیز کنید و بعد از خشک‌شدن کامل، ساعت‌هوشمند خود را به شارژ بزنید.

5.    مشکلات سخت‌افزاری؛ علت روشن‌نشدن ساعت هوشمند

چنانچه ساعت هوشمندتان ضربه دیده باشد، احتمال مشکلات سخت‌افزاری وجود دارد. در این خصوص باید بررسی و تعمیر ساعت هوشمند خود را به تکنیسین‌های فنی این حوزه بسپارید. با توجه به اینکه ساعت هوشمند قیمت نسبتا بالایی دارند، تعمیر آن را به افراد متخصص این حوزه محول کنید.

آب، علت رونش‌نشدن ساعت هوشمند

6.    آب؛ قاتل هر ساعت هوشمندی است

چنانچه ساعت هوشمند شما نیز مدتی در آب شناور بوده باشد، می‌تواند یکی از دلایل اصلی و مهم روشن‌نشدن ساعت هوشمندتان باشد. حتی اگر ساعت هوشمند ضد آبی دارید سعی کنید، ساعت خود را به مدت طولانی در آب ر‌ها نکنید. اگر ساعت هوشمندتان مدت طولانی در آب قرار داشته، در این خصوص لازم است که توسط یک متخصص فنی بررسی شود.

3 راهکار برای روشن‌کردن ساعت هوشمند

3 روش برای شارژ کردن ساعت هوشمند

وقتی ساعت هوشمندتان را به شارژ می‌زنید و شارژ یا روشن نمی‌شود، مشخص است که ایرادی در کار وجود دارد. چنانچه باطری تخلیه شده باشد، مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا ساعت هوشمند از خواب زمستانی‌اش بیدار شود.

حتی برخی از کاربران گزارش داده‌اند که یک شبانه روز ساعت هوشمند را در شارژ نگه داشته‌اند، اما ساعت هوشمندشان روشن نشده است. اما برای روشن‌شدن ساعت هوشمند مراحل زیر را دنبال کنید.

1-    نحوه شارژ ساعت هوشمند

علت روشن نشدن ساعت هوشمند را در 6 بخش بالا بطور کامل بررسی کردیم؛ اما چنانچه ساعت هوشمندتان همچنان با اختلال شارژ نشدن همراه است می‌توانید راهکار‌های زیر را به کار بگیرید.

  • قبل از هرچیز مطمئن شوید که شارژری که استفاده می‌کنید، اورجینال و متعلق به برند و مدل ساعت هوشمندتان است.
  • ساعت خود را با آداپتور دیواری استاندارد به درستی به شارژ بزنید.
  • چنانچه از شارژر بی‌سیم استفاده می‌کنید ساعت هوشمند خود را به صورت صاف روی صفحه شارژی خود قرار دهید، بطوریکه صفحه ساعت هوشمندتان به سمت بالا باشد.
  • ساعت هوشمند خود را به مدت یک ساعت در شارژ نگه دارید.
  • چنانچه بعد از یک ساعت ساعت هوشمند روشن نشد یکبار کلید خاموش/روشن را فشار دهید.
  • چنانچه مشکلاتی در خصوص شارژدهی ساعت هوشمند وجود داشته باشد، LED قرمز شده و پیغامی را روی ساعت هوشمند خود مشاهده می‌کنید.
  • درصورتی‌که ساعت هوشمند در خصوص شارژ خطایی نشان داد، شارژر خود را خارج کرده و دوباره به درستی در صفحه شارژ قرار دهید.
  • اگر ساعت هوشمندتان روشن و سریع بدنه آن داغ یا گرم شد بهتر است که ساعت خود را از شارژ خارج کرده و تمامی برنامه‌هایی که در حال اجرا هستند را ببندید. سپس بعد از اینکه دمای ساعت هوشمند به حالت عادی رسید، دوباره به شارژ بزنید.
  • توجه کنید که هنگام شارژ نباید از ساعت هوشمندتان استفاده کنید؛ چراکه هم سرعت شارژ کند می‌شود و هم ممکن است ساعت هوشمند داغ شود.

2.    ساعت هوشمند را به پریز دیگر یا لپ‌تاپ متصل کنید

پریز دیگری را امتحان کنید. گاهی اوقات ممکن است مشکل از پریز باشد. توجه داشته باشید حتی کلگی آداپتور نیز می‌تواند دچار ایراد شده باشد. برای اطمینان از صحت عملکرد شارژر می‌توانید ساعت هوشمند را با کابل استاندارد به لپ‌تاپ خود متصل کنید. در برخی موارد وقتی که ساعت هوشمند به لپ‌تاپ متصل می‌شود، اندکی بعد صفحه آن روشن و شروع به شارژ شدن کرده است.

3.    اتصال ساعت هوشمند به پایه شارژ بدون برق

ساعت هوشمند خود را به پایه شارژ آن بچسبانید ولی آن را به شارژر متصل نکنید. این روش ممکن است برای همه کارساز نباشد. اما در برخی موارد کاربران گزارش داده‌اند که بعد از چند ساعت صفحه روشن شده است. چنانچه صفحه ساعت هوشمندتان روشن شد، به شارژ بزنید.

بهترین راهکار برای روشن‌شدن ساعت هوشمند

بهترین راهکار برای روشن‌شدن ساعت هوشمند

چرا ساعت هوشمند شارژ نمیشود؟ علت روشن نشدن ساعت هوشمند شیائومی نسبت به اپل و یا دیگر برند‌ها ممکن است متفاوت باشد؛ اما دلایلی که در این مقاله بررسی کردیم می‌تواند برای همه‌ی ساعت‌های هوشمند درست باشد. با بررسی آداپتور، USB، پریز، صفحه شارژ و یا اتصال ساعت هوشمند به لپ‌تاپ یا پریز دیگر می‌توانید ساعت هوشمند خود را روشن کنید.

چنانچه ساعت هوشمند شما با روش‌های بالا روشن نشد بهتر است که فرایند بررسی و تعمیر ساعت هوشمند خود را به متخصصان این حوزه بسپارید. حتما بررسی کنید که همه‌ی کاور‌های پلاستیکی ساعت خود را برداشته‌اید و مطمئن شوید که سوکت شارژ با آلودگی یا جرمی پر نشده باشد. همچنین در‌صورتی‌که پایه‌های شارژ خم شده باشد ساعت هوشمند شارژ نمی‌شود. با بررسی بیشتر شارژر و آداپتور خود می‌توانید از عملکرد درست شارژر خود مطمئن شوید.

جانبی بزرگترین فروشگاه آنلاین لوازم جانبی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و ساعت هوشمند در ایران است. چنانچه می‌خواهید از ساعت هوشمند استانداری استفاده کنید، پیشنهاد می‌کنیم که به صفحه ساعت هوشمند مردانه و یا ساعت هوشمند زنانه بسته به نیاز خود مراجعه کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
چرا هندزفری بلوتوث به تلفن متصل نیست؟

چنانچه برای شارژ و روشن ‌شدن ساعت هوشمندتان از روش دیگری استفاده می‌کنید، در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با جانبی و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا