لوازم جانبی

میزان شارژ اولیه پاور بانک چقدر باشد؟

امروزه تلفن های همراه اکنون یک همراه جدا نشدنی در زندگی روزمره ما هستند. فارغ از این که شرکت های تولید کننده این ابزار هوشمند چه ادعایی درباره میزان مصرف باتری آن ها دارند، همه ما می دانیم که باتری گوشی با چه سرعتی کاهش می یابند. بنابراین ممکن است به فکر خرید پاور بانک باشید. علاوه بر این، اگر عاشق مسافرت هستید یا در طول روز استفاده زیادی از گوشی خود می کنید، مطمئنا داشتن یک پاور بانک برای شما ضروری است

اگر شما مایل به خرید پاور بانک هستید و به دنبال روش شارژ کردن پاور بانک برای نخستین بار هستید با ما در جانبی همراه باشید.

شارژ اولیه پاور بانک

قبل از هر کاری دفترچه راهنمای کاربر را مطالعه کنید

هر زمان که یک دستگاه برقی خریداری می کنیم ابتدا باید راهنمای کاربر ارائه شده توسط شرکت را بخوانیم. استفاده از پاور بانک بسیار ساده است، اما این بدان معنی نیست که شما بدون مطالعه کتابچه راهنمای شروع به استفاده از پاور بانک کنید.

کتابچه راهنمای پاور بانک

برند های مختلف دستورالعمل های متفاوتی را برای پاور بانک خود ارائه می دهند. بنابراین قبل از استفاده باید با توجه به نام تجاری پاور بانک خود اطلاعات آن را بررسی کرده تا مبادا با سو استفاده، بر کارایی، ظرفیت و عمر باتری پاور بانک تأثیر منفی گذاشته شود.

چطور پاور بانک را برای اولین بار شارژ کنیم؟

پس از خواندن کتابچه راهنمای کاربر اولین چیزی که شما را کنجکاو خواهد کرد نحوه شارژ پاور بانک برای اولین بار است. همانند سایر دستگاه ها و گجت های هوشمند مانند هندزفری بیسیم، پاور بانک هم در زمان خرید توسط کارخانه تولید کننده به صورت کامل شارژ شده است.

شاید این مطلب جذاب باشد
مانیتور تخت یا خمیده کدام یک بهتر است؟

برای شارژ پاور بانک، انتهای بزرگتر سیم USB را به یک آداپتور دیواری وصل کنید و انتهای کوچکتر آن را به پاور بانک وصل کنید. صبر کنید تا پاور بانک شارژ شود. زمان شارژ بسته به ظرفیت پارو بانک ها، متغیر است. با افزایش ظرفیت، زمان شارژ نیز افزایش می یابد. از دفترچه راهنمای کاربر همراه محصول می توانید اطلاعاتی درباره زمان لازم برای شارژ کامل پاور بانک دریافت کنید.

شارژ پاور بانک برای اولین بار

اطمینان حاصل کنید که پاور بانک را بیش از حد شارژ نکنید چون ممکن است منجر به افزایش دمای پاور بانک شده و عمر باتری آن را کاهش دهد.

شارژ تلفن همراه برای اولین بار توسط پاور بانک

برای شارژ گوشی، دستگاه خود را با استفاده از کابل شارژر USB به پاور بانک وصل کنید. معمولاً حداقل یک درگاه USB وجود دارد، اما دستگاه هایی نیز وجود دارند که برای تخلیه برق بیش از یک خروجی دارند. از پورت های 1 آمپر پاور بانک برای شارژ تلفن همراه و از پورت های 2 آمپر، می توانید برای شارژ تبلت استفاده کنید.

خروجی 1 آمپر و 2 آمپر پاور بانک

البته این مسئله بدان معنا نیست که پورت 2 آمپر با گوشی سازگار نیست. مشکل اینجاست که سرعت شارژ بوسیله پورت 2 آمپر سریع تر است و استفاده مکرر از آن می تواند به باتری گوشی هوشمند شما آسیب برساند.

اطلاع از زمان شارژ کامل پاور بانک مهم است

هنگام شارژ پاور بانک مسئله مهم اطلاع از زمان دقیق شارژ کامل و میزان شارژ باقی مانده پس از استفاده از آن است. در کتابچه راهنما، اطلاعات کاملی در مورد نحوه اطلاع از زمان شارژ شدن کامل پاور بانک دریافت خواهید کرد.

شاید این مطلب جذاب باشد
آیا پاجی گوشی را خراب می کند؟ بازی پابجی چه عوارضی دارد؟

چراغ های پاور بانک

بیشتر پاور بانک ها از طریق 4 چراغ LED میزان شارژ خود را اعلام می کنند.

  • 1 چراغ روشن: 25٪ شارژ
  • 2 چراغ روشن: 50٪ شارژ
  • 3 چراغ روشن: 75٪ شارژ
  • 4 چراغ روشن: 95٪ شارژ

بر اساس این نشانگر ها می توانید از زمان دقیق پایان یافتن شارژ مطلع شوید. قبل از تخلیه کامل پاور بانک، آن را شارژ کنید. شارژ کامل دستگاه، انرژی بیشتری را جذب می کند و باعث کاهش عمر باتری می شود.

نکات مربوط به تعمیر و نگهداری پاور بانک

بهترین پاور بانک موجود در بازار هم پس از مدتی استفاده، کارایی عملکرد اولیه خود را از دست خواهد داد. برای بهبود عملکرد و افزایش ماندگاری پاور بانک خود باید نکاتی را در مورد نگهداری آن رعایت کنید. موارد زیر، می تواند عمر باتری پاور بانک شما را طولانی تر کرده تا طول عمر مفید پاور بانک افزایش یابد.

افزایش طول عمر پاور بانک

  • پاور بانک را بیش از حد شارژ نکنید. آن را در جای خنک (دمای اتاق) نگه دارید. هر دلیلی که باعث افزایش دمای دستگاه شما شود، تأثیر منفی بر عمر باتری خواهد گذاشت
  • زمانی که از پاور بانک استفاده نمی کنید، آن را به میزان 50 درصد شارژ نگه دارید تا از کم ماندن شارژ پاور بانک جلوگیری شود
  • با کابل های مرغوب و کوتاه پاور بانک را شارژ کنید
  • به طور همزمان پاور بانک و تلفن همراه خود را شارژ نکنید. این کار در طولانی مدت عمر مفید باتری پاور را کاهش می دهد

جمع بندی:

استفاده از پاور بانک ساده است. با توجه به نکاتی که در این مقاله اشاره شد، به راحتی دستگاه هوشمند خود را بوسیله آن شارژ کرده و لذت ببرید. رعایت نکات مربوط به تعمیر و نگهداری پاور بانک را فراموش نکنید تا طول عمر مفید و کارایی پاور بانک خود را افزایش دهید.

شاید این مطلب جذاب باشد
چگونه می توان ایرپاد دزدیده شده را پیدا کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا