لوازم جانبی

راهنمایی گام به گام اتصال گوشی به ضبط ماشین از طریق بلوتوث

چگونه ضبط ماشین را بلوتوث دار کنیم؟ اگر ضبط ماشین بلوتوث نداشت، چگونه باید گوشی موبایل را به ضبط ماشین اتصال داد؟ اگر در ذهن شما نیز این سوالات مطرح است، با خواندن این مقاله می‌توانید به پاسخ سوالات خود برسید.

این روزها، به لطف پیشرفت تکنولوژی می‌توان تمام فایل‌های صوتی و موسیقی‌هایی را که روی گوشی خود دارید، از طریق ضبط ماشین پخش کنید و در هنگام رانندگی از شنیدن آن‌ها لذت ببرید؛ یا حتی، بدون نیاز به برداشتن گوشی از هولدر و در دست گرفتن آن، از طریق سیستم پخش به تماس‌های صوتی خود پاسخ دهید.

برای این کار کافی است که از طریق بلوتوث گوشی را به سیستم پخش ماشین و اتومبیل خود اتصال دهید. اما چگونه؟ اگر سیستم پخش خودرو قابلیت اتصال به بلوتوث را نداشت، چه باید کرد؟

آموزش گام به گام اتصال ضبط ماشین به گوشی از طریق بلوتوث

در ابتدای این مقاله باید یادآوری کنیم که روش‌های فراوانی برای اتصال گوشی به باند ماشین وجود دارد، که شما می‌توانید با تمامی این روش‌ها در مقاله: «چگونه باند ماشین را به گوشی وصل کنیم؟» آشنا شوید؛ اما، در مقاله پیش‌رو ما تنها به بررسی روش‌های اتصال از طریق بلوتوث خواهیم پرداخت.

راهنمای اتصال گوشی به ضبط ماشین

  • در اولین قدم باید مطمئن شوید که ضبط ماشین شما قابلیت اتصال به بلوتوث را دارد. معمولاً سیستم پخش خودروهای جدید قابلیت اتصال به بلوتوث را دارند؛ ولی، همچنان بعضی از سیستم‌ها به خصوص در ماشین‌های قدیمی‌تر بدون ویژگی بلوتوث طراحی شده‌اند.

اگر روی ضبط ماشین علامتی مجزا برای انتخاب حالت بلوتوث وجود دارد، باید آن را انتخاب کنید؛ وگرنه، با چندین بار فشردن دکمه Source می‌توانید حالت بلوتوث ضبط خود را پیدا و انتخاب کنید.

  • بعد از اینکه ضبط ماشین خود را روی حالت بلوتوث فعال کردید، باید بلوتوث گوشی خود را نیز روشن کنید و منتظر بمانید تا به جستجوی دستگاه‌هایی بلوتوث دار اطراف خود بپردازد. معمولاً بعد از چند ثانیه یک نام جدید به لیست دستگاه‌های بلوتوث‌دار گوشی شما اضافه می‌شود.
  • روی نام دستگاه جدید اضافه شده کلیک کرده و منتظر اتصال ضبط ماشین به گوشی بمانید. البته ممکن است در این مرحله از شما رمز عبور درخواست شود. این رمز عبور می‌تواند 1111، 1234، 0000 یا رمزی باشد که در داخل دفترچه راهنمای ضبط شما نوشته شده است. نکته‌ی که باید به آن دقت داشته باشید، این است که در بعضی از ماشین‌ها این رمز عبور روی صفحه ضبط ماشین دیده می‌شود.
شاید این مطلب جذاب باشد
چگونه باند ماشین را به گوشی وصل کنیم؟

اتصال گوشی به ضبط ماشین با بلوتوث

  • بعد از وارد کردن رمز، موسیقی مورد علاقه‌ی خود را در گوشی پخش کرده و از شنیدن آن توسط سیستم ماشین لذت ببرید. 

اگر با مشکلاتی برای اتصال بلوتوث به دستگاه روبه‌رو شدید، می‌توانید راه‌حل آن را در مقالۀ بررسی مشکل خاموش یا روشن نشدن بلوتوث گوشی و وصل نشدن آن به دستگاه مطالعه کنید.

نحوه اتصال گوشی به ضبط ماشین که بلوتوث ندارد؟

سوال اساسی و اصلی این است که اگر ضبط ماشین شما قابلیت اتصال به بلوتوث را نداشت، چه باید کرد؟ در این مواقع ممکن است بسیاری از اطرافیان به شما پیشنهاد خرید یک ضبط ماشین جدید را بدهند که مسلماً قیمت‌های بالایی دارند و خرید آن‌ها به صرفه نیست و شما می‌توانید با هزینه‌ی بسیار کمتری ضبط ماشین خود را بلوتوث دار کنید. کافی است که یک گیرنده بلوتوث برای ماشین خود تهیه کنید.

گیرنده بلوتوث چیست؟

دانگل یا کیت بلوتوث یک وسیله کوچک الکترونیکی و یکی از انواع لوازم جانبی خودرو است که با اتصال آن به گوشی خود از طریق جک AUX و یا از طریق پورت USB می‌توانید ضبط ماشین خود را بلوتوث دار کنید.

چگونه ضبط ماشین را بلوتوث دار کنیم؟

این وسیله به ضبط ماشین متصل شده و برای اتصال به گوشی نیز از امواج بلوتوث استفاده می‌کند. با استفاده از دانگل بلوتوث‌ها می‌توانید موسیقی موردعلاقۀ خود را از طریق ضبط ماشین با کیفیت عالی بشنوید و حتی توسط آن به تماس‌های صوتی خود پاسخ دهید.

کیت‌های بلوتوث در انواع مختلف و با قیمت‌های بسیار متنوعی به فروش می‌رسند. توصیه می‌کنیم که برای خرید دانگل بلوتوث تنها قیمت را ملاک قرار ندهید و این وسیله را از فروشگاه‌های لوازم جانبی معتبر خریداری کنید؛ چرا که، نمونه‌های تقلبی آن در بازار فراوان است.

شاید این مطلب جذاب باشد
تصاویر قاب‌های محافظ نسل دهم آیپد اپل از بازطراحی آن خبر می‌دهند

نحوه کار گیرنده بلوتوث

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌نمایید، برای اتصال گوشی خود به ضبط ماشین توسط این دانگل کافی است که ابتدا آن را از طریق کلیدش روشن کنید.

استفاده از دانگل بلوتوث برای اتصال گوشی به ضبط

سپس آن را در پورت‌های USB و یا AUX ضبط ماشین خود وارد کنید و حالت Source ضبط ماشین را به AUX یا USB تغییر دهید.

پس از آن بلوتوث گوشی خود را روشن کرده و از طریق مراحلی که در قسمت قبل آموزش دادیم، اتصال را برقرار کنید.

در نظر داشته باشید که برخی از دانگل بلوتوث‌ها میکروفن کوچکی دارند که می‌توانید از طریق این میکروفن حتی تماس‌های صوتی خود را بدون نیاز به در دست گرفتن موبایل پاسخ دهید. همچنین اگر شما در خودرو تماس زیادی دارید پیشنهاد می‌شود با تهیه یک هندزفری بی‌سیم تجربه بهتری و ایمن‌تری در تماس های خود در داخل خودرو داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا