لوازم جانبی

دلیل مشکل خاموش نشدن صفحه گوشی اندروید و نحوه حل آن

روشن شدن خودکار صفحه گوشی از مواردیست که می تواند به شدت آزار دهنده باشد. یکی از دلایلی که این مسئله برای کاربران به یک دغدغه و مشکل اصلی تبدیل می شود این است که با روشن شدن پیاپی صفحه نمایش گوشی، شارژ باتری موبایل کم خواهد شد. هر چقدر صفحه نمایش گوشی شما بزرگتر باشد و همچنین نور آن بیشتر باشد، بار هر بار روشن شدن صفحه، شارژ بیشتری از باتری گوشی مصرف خواهد شد.

 این مسئله، تنها یکی از مشکلاتی است که به دلیل خاموش نشدن صفحه گوشی پیش می آید. به هر حال دلایل زیادی وجود دارد که کاربران دوست ندارند این اتفاق بیوفتد. اگر شما هم با این مشکل مواجه هستید، می توانید در این مقاله همراه ما باشید تا راه حل های متفاوت برای بررسی این مورد را ارائه دهیم.

خاموش نشدن صفحه گوشی

دلیل خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی چیست؟

اصلی ترین نکته ای که درباره خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی باید بدانید این است که احتمال زیاد این مسئله یک مشکل نیست. بلکه تنظیمات گوشی به گونه ای تغییر پیدا کرده اند که صفحه گوشی در مدت زمان بیشتری، به طور مثال 10 دقیقه روشن بماند یا اینکه هیچگاه به صورت خودکار خاموش نشود. معمولا مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش در گوشی های سامسونگ بین 15 ثانیه تا 30 دقیقه است.

برای تغییر مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش می توانید با مراجعه به تنظیمات گوشی این کار را انجام دهید. برای شروع کافیست به قسمت تنظیمات یا همان Settings گوشی وارد شده و از بخش Display گزینه Screen timeout را انتخاب کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
کاهش اندازه عکس در Android

نام گزینه Screen timeout در برخی از گوشی ها متفاوت است و ممکن است با کلمه Sleep مواجه شوید. هر یک از این گزینه ها را که مشاهده کردید روی آن کلیک کنید. منویی ظاهر خواهد شد که مدت زمان های مختلف برای روشن ماندن صفحه نمایش را در یک لیست نشان می دهد. هر یک از گزینه هایی که مد نظرتان است را انتخاب کنید.

قابلیت های سامسونگ، دلیل خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی 

همان طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، گاهی اوقات خاموش نشدن صفحه نمایش گوشی به دلیل وجود مشکل خاصی نیست. بلکه قابلیت ها و امکانات متفاوتی در گوشی های هوشمند وجود دارد که در اکثر مواقع این قابلیت ها فعال هستند. به همین دلیل بدون اینکه بدانید، صفحه گوشی در مواقع خاص روشن می شود. در این قسمت به بررسی این موارد و قابلیت ها خواهیم پرداخت تا در صورتی که تمایلی به استفاده از آن ها ندارید، روش های غیرفعال کردن را یاد بگیرید. همچنین به طور مثال خرابی باتری گوشی سامسونگ J7 و باتری گلگسی j5، میتواند باعث چنین مشکلی شود.

روشن شدن خودبه خود صفحه گوشی

قابلیت Ambient Display گوشی سامسونگ، دلیل روشن شدن خودکار صفحه نمایش گوشی

Ambient Display را می توان یکی از ویژگی های کاربردی گوشی های سامسونگ دانست که گاهی اوقات این ویژگی برای برخی از افراد ناخوشایند خواهدشد.

کاربرد Ambient Display اطلاع رسانی پیام های دریافتی است. اگر این قابلیت در گوشی های اندرویدی روشن باشد، زمانی که یک پیام یا نوتیفیکیشن برای گوشی ارسال می شود، صفحه موبایل به صورت خودبه خود روشن خواهد شد. در صورتی که تمایل ندارید با نوتیفیکیشن جدید، صفحه گوشی روشن شود باید با مراجعه به تنظیمان گوشی، گزینه Ambient Display را خاموش کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
چطور در هنگام بازی پابجی از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

در نظر داشته باشید که خاموش کردن این گزینه به معنی خاموش کردن چراغ ال ای دی نوتیفیکیشن نیست. بلکه با خاموش کردن قابلیت Ambient Display با آمدن پیام جدید، صفحه گوشی روشن نمی شود اما به واسطه چراغ نوتیفیکیشن متوجه اعلانات خواهید شد.

علت روشن شدن صفحه گوشی هنگام شارژ

یکی دیگر از مواقعی که صفحه گوشی های هوشمند روشن می ماند، هنگام شارژ شدن باتری گوشی است. بسیاری از کاربران با این مشکل مواجه می شوند و نمی دانند که چطور باید این مسئله را حل کنند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید روشن شدن صفحه گوشی هنگام شارژ، یک مشکل نیست بلکه یک قابلیت است. قابلیتی که با نام Stay awake شناخته می شود.

برخی افراد معتقد هستند که این قابلیت طراحی شده تا زمانی که شما گوشی هوشمند خود را به شارژ می زنید، یک چراغ خواب داشته باشید! حتی در صورتی که از کیف گوشی استفاده می کنید، می توانید درب کیف را باز بگذارید تا نور گوشی، مانند یک چراغ خواب باشد.

به هر حال بسیاری از افراد علاقه ی زیادی به این قابلیت ندارند. اگر شما هم تمایل دارید تا گوشی هوشمندتان زودتر شارژ شود و صفحه آن روشن نماند، می توانید با مراجعه به تنظیمات گوشی و انتخاب گزینه Developer option گزینه Stay awake را خاموش کنید.

روشن ماندن گوشی در زمان شارژ

فعال کردن گزینه Developer option

توجه داشته باشید در صورتی که گزینه Developer option را در لیست تنظیمات نمی بینید، باید خودتان این گزینه را فعال کنید. برای نمایان کردن گزینه Developer option، ابتدا به قسمت تنظیمات گوشی مراجعه کنید سپس در قسمت About، گزینه Build number را پیدا کرده و هفت مرتبه روی آن ضربه بزنید. بعد از این کار گزینه، Developer option در لیست تنظیمات قابل مشاهده خواهد بود.

شاید این مطلب جذاب باشد
خنک‌کننده آبی در برابر بادی؛ کدام یک برای CPU بهتر است؟

روشن شدن خود به خود صفحه گوشی اس 5

بسیاری از صاحبان گوشی سامسونگ اس 5 به دنبال راه حلی برای مشکل روشن شدن خود به خود صفحه گوشی هستند در صورتی که این مسئله یک مشکل نیست! گوشی ساموسنگ اس 5 قابلیتی تحت عنوان Air Wake up دارد که هدف آن صرفه جویی در مصرف باتری گوشی است. در اصل بسیاری از قابلیت های گوشی های هوشمند با هدف نگهداری بیشتر باتری طراحی شده اند. اما در حال حاضر با وجود انواع پاور بانک، بسیاری از افراد توجه خاصی به این قابلیت و ویژگی های ندارند!

قابلیت Air Wake up چیست و به چه دردی می خورد؟

زمانی که دکمه هوم یا پاور را فشار می دهید تا صفحه نمایش گوشی روشن شود، مقداری از جریان، از مدار صرف انجام این کار خواهد شد و همین مسئله می تواند باعث مصرف بیشتر باتری شود. این قابلیت به شما کمک می کند تا زمانی که دستتان را بالای صفحه نمایش حرکت می دهید، صفحه ی گوشی روشن شود. تکان خوردن دست روی سنسورها، در نهایت صفحه گوشی را روشن می کند و به همین دلیل بسیاری از کاربران فکر می کنند که گوشی ویروسی شده یا اینکه مشکل خاصی برای آن پیش آمده است.

جمع بندی کلی:

در این مقاله سعی داشتیم، نگاهی داشته باشیم به مشکلاتی که کاربران با روشن شدن صفحه گوشی خود دارند. در صورتی که فکر می کنید پاسخ سوالتان را در این مقاله پیدا نکردید، می توانید از قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید. کارشناسان جانبی در اولین فرصت به پرسش های شما، پاسخ خواهند داد.

شاید این مطلب جذاب باشد
چرا پاوربانک به زودی شارژ را تخلیه می کند؟ مشکلات بانک های انرژی را بررسی کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا