لوازم جانبی

تاثیر آهنربا بر گوشی را جدی بگیریم یا نه؟

بسیاری از افزاد هنوز هم زمان استفاده از هولدر موبایل، استرس دارند که مبادا به باتری موبایل آسیبی وارد شود. برخی از افراد دیگر به طور کل به یقین رسیده اند که نه تنها هولدر مغناطیسی بلکه هیچ آهنربایی تاثیر منفی روی گوشی نمی گذارد. در حقیقت این دوگانگی به وجود آمده است که بالاخره آهنربا برای گوشی ضرر دارد یا نه؟ شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این مسئله از یک اتفاق قدیمی نشات گرفته است. زمان های قدیم که مانیتور های CTR روی بورس بود، آهنربا تاثیر زیادی روی کیفیت صفحه نمایش داشت. اگر یک آهنربا به این نوع صفحه نمایش ها و تلویزیون های لامپی نزدیک میشد، تصویر و رنگ ها شکل دیگری به خودشان می گرفتند. دلیل این اتفاق این است که در این دسته از مانتیور ها تصویر بعد از گذشتن از یک میدان مغناطیسی به وجود می آید. از آن زمان تاکنون این اتفاق به عنوان یک خاطره در ذهن ها مانده است و زمانی که اسم “آهنربا” می آید، افراد فکر می کنند، تصویر هر نوع صفحه نمایشی با وجود آهنربا خراب می شود، در صورتی که اینطور نیست. در این مقاله قصد داریم نکاتی مهم در مورد تاثیر آهنربا بر باتری گوشی یا قسمت های دیگر گوشی را بیان کنید. اما قبل از هر چیز به یک سوال مهم و جامع در مورد تاثیر آهنربا به باتری گوشی پاسخ می دهیم.

گوشی سامسونگ گلکسی مشکی رنگ

آیا آهنربا برای گوشی ضرر دارد؟

با توجه به اینکه عملکرد گوشی های هوشمند شبیه به تلویزیون های قدیمی نیست، نمی توان گفت آهنربا صفحه نمایش گوشی را با مشکل مواجه می کند. اما ممکن است عملکرد قسمت های دیگر گوشی تحت تاثیر میدان مغناطیسی مختل شود. به طور مثال حافظه و هارد گوشی موبایل از نوع فلش است و آهنربا تاثیر خاصی روی آن نمی گذارد. اما GPS یکی از گزینه هاییست که ممکن است از آهنربای هولدر مغناطیسی یا آهنربای قاب گوشی تاثیر بگیرید. در ادامه به توضیح بیشتری در مورد تاثیرات آهنربای هولدر مغناطیسی روی گوشی می پردازیم.

شاید این مطلب جذاب باشد
۱۰ تبلت محبوب در دیجی کالا (۱۶ آبان ۱۴۰۱)

هولدر مغناطیسی نصب شده روی شیشه جلو ماشین و گوشی آیفون

آیا هولدر مغناطیسی برای موبایل ضرر دارد؟

آهنرباهای کوچک و ضعیف تاثیر خاصی روی گوشی های هوشمند ندارند اما در مورد آهنرباهای قوی ممکن است نتیجه متفاوت باشد! یکی از قسمت هایی که ممکن است تحت تاثیر میدان مغناطیسی دچار اختلال شود، قطب نمای گوشی است. بیشتر رانندگان برای استفاده از مکان نما و جی پی اس حین رانندگی، هولدر گوشی میخرند. پس منطقی نیست اگر هولدر مغناطیسی با آهنربای بسیار قوی انتخاب این افراد باشد. اگر قصد خرید هولدر مغناطیسی را دارید، پیشنهاد می کنیم از مراکز معتبر خرید کنید و به گارانتی محصول توجه داشته باشید. اگر قصد دارید خریدتان را آنلاین انجام دهید با مراجعه به صفحه خرید هولدر موبایل می توانید انواع پایه نگهدارنده استاندارد با قیمت های مناسب را مشاهده کنید.

در نهایت اگر جدا از بحث تاثیر آهنربا روی گوشی، تصمیم گرفته اید هولدر مغناطیسی برای موبایل خود تهیه کنید، انتخابتان را به خوبی بررسی کنید تا پشیمان نشوید. اگر نمی دانید بهترین هولدر برای ماشین شما کدام است، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین هولدر برای پراید را بخوانید. در این مقاله نه تنها هولدر مناسب برای پراید بلکه بهترین هولدر متناسب با ماشین های مختلف مانند پژو 206، 405، ال 90 و گزینه های دیگر را بررسی کرده ایم.

کیف آهنربایی گوشی گلکسی نوت سامسونگ مشکی رنگ

آیا کیف های آهنربا دار برای گوشی مضر هستند؟

با توجه به اینکه بسیاری از قاب ها تنها از کناره و پشت بدنه گوشی محافظت می کنند، برخی از کاربران خرید کیف گوشی را ترجیح می دهند. هر چند که اگر شما یک قاب استاندارد تهیه کنید، احتمال شکستن ال سی دی گوشی را کاهش می دهید زیرا قاب های استاندارد لبه های گوشی را پوشش می دهند. به همین دلیل در صورتی که گوشی از سمت صفحه نمایش روی زمین بیوفتد، احتمال آسیب دیدن تاچ و ال سی دی کم است. اما در نهایت افتادن گوشی روی آسفالت یا مکان های ناهموار در بیشتر موارد منجر به شکستن صفحه نمایش می شود به همین دلیل خرید کیف گوشی توصیه می شود. اما یکی از مشکلاتی که در مورد کیف های آهنربا دار وجود دارد، افزایش اختلال در عملکرد گوشی است. البته این مسئله آنقدر پررنگ نیست که برای جلوگیری از به وجود آمدن آن، از خرید قاب مغناطیسی منصرف شوید.

شاید این مطلب جذاب باشد
رندرهای پورشه ۷۱۸ باکستر برقی فاش شد

قسمتی که توسط کیف و قاب های آهنربایی گوشی تحت تاثیر منفی قرار می گیرد، دوربین گوشی است. دوربین اکثر گوشی های هوشمند جدید به صورت خودکار، فرایند فوکس کردن را انجام می دهند. اگر قاب گوشی شما به یک آهنربا قوی مجهز باشد، عملکرد دوربین تحت تاثیر میدان های مغناطیسی قرار می گیرد و احتمال دارد اختلال هایی به وجود بیاید. با توجه به اهمیت استفاده از کیف های آهنربا دار که وظیفه محافظت از صفحه نمایش گوشی را دارند، پیشنهاد می کنیم به جای اینکه کیف گوشی را برای همیشه کنار بگذارید، تنها در مواردی که می خواهید از دوربین گوشی استفاده کنید، گوشی را از کیف جدا کرده و بدون نگرانی در مورد تاثیر آهنربا روی دوربین گوشی، به کارتان ادامه دهید.

هولدر مغناطیسی موبایل نصب شده روی داشبور ماشین

تاثیر آهنربا روی میکروفون و بلندگو گوشی چقدر است؟

یکی دیگر از قسمت هایی که ممکن است عملکرد آن تحت تاثیر آهنربا قرار بگیرد، میکروفون و بلندگو گوشی است. با توجه به اینکه قسمت هایی از گوشی دارای آهنرباهای بسیار کوچک هستند ممکن است زمانی که نزدیک به آهنربای قوی قرار بگیرند، دچار مشکل شوند. به همین دلیل برای جلوگیری از کاهش کیفیت صدا، باید از آهنربای قوی فاصله گرفت.

جمع بندی کلی:

شرکت اپل در نظر دارد که تا جای ممکن از آهنربا در ساخت قاب گوشی استفاده نشود اما جالب است که بدانید اپل واچ از یک سیستم شارژ بی سیم القایی کار می کند! پس نمی توان نتیجه گیری کرد که آهنربا همیشه برای گوشی ضرر دارد زیرا در قسمت هایی از گوشی آهنرباهای کوچکی هستند که کارهای مهمی انجام می دهند. آنچه که بیشترین اختلال را در عملکرد گوشی به وجود می آورد، استفاده از کیف های آهنربایی تقلبی و هولدر های تقلبی با آهنرباهای بسیار قوی است.

شاید این مطلب جذاب باشد
چرا ویبره گوشی اندروید و آیفون قطع می شود؟ چطور می توان این مشکل را حل کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا