لوازم جانبی

اصلی ترین علت خراب شدن کابل شارژر آیفون چیست؟

کمپانی اپل، تصمیم گرفته تا کابل شارژر آیفون و دیگر محصولات این شرکت بعد از مدتی خراب شوند! شاید شما هم از این قضیه عصبانی شوید و فکر کنید که این کمپانی قصد دارد با ارائه محصولات بی کیفیت و اجبار مردم برای خرید محصولات درآمد خود را افزایش دهد؛ اما اینطور نیست!

حقیقت این است که شرکت اپل از سال 1998 یک تعهد نامه به دولت آمریکا و مردم این کشور ارائه کرد که در این تعهد نامه اهمیت تولید استاندارد و استفاده از مواد اولیه قابل بازیافت توسط کمپانی اپل ذکر شده بود. به بیانی ساده تر می توان اینطور گفت که کمپانی اپل، استفاده از برخی عناصر که در طبیعت قابل بازیافت نیستند را برای ساخت محصولات خود ممنوع کرده است. به طور مثال ترکیب PVC، عناصر مخرب آرسنیک و سرب سنگین توسط شرکت اپل ممنوع شده است. در صورتی که بیشتر کمپانی های دیگر نظر سامسونگ به سادگی از عناصر غیر قابل بازیافت در ساخت محصولات خود مانند کابل شارژر، استفاده می کنند.

البته این عملکرد کمپانی اپل، منجر به کاهش کیفیت محصولات آن نخواهد شد. تمامی محصولات اپل تا مدت زمانی مشخصی، دارای پشتیبانی فنی و نرم افزاری هستند اما پس از 4 سال، این محصولات آماده بازگشت به طبیعت هستند!

به همین دلیل است که بعد از چند سال کابل شارژر آیفون دچار پوسیدگی و فرسایش می شود. البته اگر کابل شارژر شما در مدت زمان کمتر از 4 ال دچار پارگی، پوشیدگی و قطعی اتصال شده است، باید این احتمال را در نظر بگیرید که موارد دیگر روی عملکرد کابل شارژر آیفون تاثیر گذاشته اند. به طور مثال نحوه مراقبت شما از کابل و استفاده صحیج از آن، یک عامل مهم و تاثیر گذار بر طول عمر کابل شارژر است. البته یک نکته دیگر وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

شاید این مطلب جذاب باشد
آموزش تعویض باتری گوشی موبایل اپل iPhone 7 Plus

شارژر آیفون وصل شده به گوشی

مطمئن شوید که از کابل شارژر اصلی اپل استفاده می کنید!

این اتفاق برای بسیاری از افراد پیش می آید که برای بار دوم، سوم و به دفعات مجبور به خرید کابل شارژر آیفون می شوند! اگر قبلا به دلیل خراب شدن کابل شارژر آیفون مجبور به خرید یک کابل شارژر جدید شده اید و حالا پس از مدتی دوباره این چرخه خراب شدن و خرید مجدد برایتان پیش آمده، باید به کیفیت محصولاتی که میخرید شک کنید. یکی از اصلی ترین دلایل خراب شدن کابل شارژر آیفون این است که شما یک کابل تقلبی خریده اید!

 کابل شارژر های تقلبی که از هیچگونه استانداردی برخوردار نیستند به سادگی روی باتری گوشی تاثیر مخرب می گذارند. البته عوارض استفاده از کابل شارژر تقلبی تنها به کاهش طول عمر باتری محدود نمی شود بلکه خراب شدن ای سی شارژ گوشی از دیگر مشکلاتی است که به دلیل استفاده از کابل های تقلبی به وجود می آید.

خرید کابل شارژر تقلبی آیفون اتفاقی است که بدون خواسته شما رخ می دهد. معمولا خرید کردن از مراکز نامعتبر و ناآگاهی در مورد روش تشخیص کابل شارژر اصلی از تقلبی منجر به چنین مشکلاتی می شود. پیشنهاد می کنیم اگر قصد خرید کابل شارژر آیفون را دارید، حتما مقاله روش تشخیص کابل شارژر اصلی آیفون را مطالعه کنید.

کابل شارژر آیفون

آیا تعمیر سیم شارژر پاره شده ممکن است؟

حتی اگر امکان تعمیر سیم شارژر پاره شده وجود داشته باشد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود که این کار را انجام بدهید! اگر یک کابل شارژ به هر دلیل دچار پارگی شده باشد باید قید آن را بزنید. اتصال برق و آتش سوزی، عواقب ناشی از تعمیر سیم شارژر پاره شده است! تنها در صورتی پیشنهاد می شود کابل شارژر قدیمی و خراب خود را کنار نگذارید که امکان جلوگیری از خراب شدن آن وجود داشته باشد. تعمیر کابل شارژر اندروید و آیفون حتی اگر ممکن باشد، تنها مدت زمان موقت، پاسخگو است و بعد از مدتی اگر مشکلاتی مانند اتصال برق را به وجود نیاورد، از بین خواهد رفت.

شاید این مطلب جذاب باشد
ویژگی های کیف گوشی خوب چیست؟ چطور یک کیف گوشی خوب بخریم؟

نحوه جلوگیری از قطع شدن سیم هندزفری و شارژر با ساخت محافظ کابل شارژر

پیشنهاد می شود قبل از تعمیر سیم شارژر آیفون یا اندروید به فکر جلوگیری باشید. اگر کابل شارژر اندروید یا آیفون شما هنوز هم کار می کند، نشانه سالم بودن آن است اما اگر روکش کابل دچار پوسیدگی و پارگی شده است، می توان جلوی آن را گرفت.

  • استفاده از محافظ کابل شارژر و هندزفری

بهترین راه برای جلوگیری از قطع شدن سیم شارژر و همچنین جلوگیری از خراب شدن هندزفری، استفاده از محافظ کابل شارژر یا هندزفری است. محافظ های کابل شارژر در مدل ها مختلف تولید و عرضه شده اند که در صفحه خرید محافظ کابل شارژر می توانید تعدادی از آن ها را ببینید. البته اگر قصد خرید محافظ کابل شارژر را ندارید، می توانید خودتان یک محافظ بسازید.

 

محافظ کابل شارژر آیفون

  • استفاده از فنر و بافت سیم شارژر یا هندزفری

البته برخی از افراد از فنر و همچنین نخ کاموا به عنوان محافظ کابل شارژر استفاده می کنند. قطعا خم شدن انتهای کابل شارژر، از اصلی ترین دلایل خراب شدن سیم شارژر است. به همین دلیل با پیچاندن فنر (فنر خودکار یا وسایل دور ریختنی) دور قسمت نهایی سیم شارژر از خم شدن قسمت نهایی سیم جلوگیری می شود. البته استفاده از نخ کاموا نیز علاوه بر مقاوم کردن سیم شارژر، جنبه زیبایی نیز دارد. استفاده از نخ و بافت سیم هندزفری و شارژر روش  مورد پسند بسیاری از دختران جوان است که در فصل زمستان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

فنر کابل شارژر

ساخت محافظ کابل شارژر با هیت شرینک یا روکش حرارتی (هیت شرینک چیست؟)

بهتر است برای تعمیر کابل شارژر پوسیده شده، به جای چسب برق از هیت شرینک استفاده شود. هیت شرینک تشکیل شده از تعدادی مواد پلاستیکی است که در صورت قرار گرفتن در معرض حرارت، دچار تغییر حالت و انقباض می شود. به همین دلیل به آن روکش حرارتی جمع شونده نیز می گویند.

شاید این مطلب جذاب باشد
چگونه در کمترین زمان ممکن گوشی شیائومی را آنلاک بوت لودر کنیم؟

متن جایگزین: هیت شرینک کابل شارژر

برای تعمیر سیم شارژر سامسونگ می توانید از هیت شرینک یا همان روکش حرارتی جمع شونده استفاده کنید. همچنین جلوگیری از قطع شدن سیم هندزفری با استفاده از هیت شرینک ممکن است. هیت شرینک در سایز های مختلفی عرضه می شود که با توجه به قطر کابل شارژر باید یک سایز مناسب را تهیه کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا