لوازم جانبی

استفاده از کابل شارژ تقلبی به جز خراب شدن باتری گوشی، چه عوارض دیگری دارد؟

اگر باتری موبایل شما خراب باشد، ممکن است گوشی موبایل به صورت ناگهانی خاموش شود و دردسر های متفاوتی را ایجاد می کند. هزینه های سنگینی باید پرداخت شود تا تعمیر باتری گوشی موبایل به بهترین شکل ممکن انجام شود. اما در صورتی که بعضی کارها را ترک کنید، نیاز نیست مجبور به پرداخت هزینه های عجیب و غریب برای تعمیر باتری گوشی خود باشید.

 شاید در طول روز کارهای مختلفی انجام می دهید و اصلا فکرش را هم نمی کنید که همین کارهای کوچک و ساده، بیشترین فشار را به باتری موبایل وارد می کند و در بلند مدت موجب خرابی باتری گوشی می شود. در ادامه به تعدادی از رایج ترین اقدامات اشتباه در مورد نحوه نگهداری باتری موبایل می پردازیم.

به جز کابل شارژر تقلبی، چه عواملی باعث خرابی باتری گوشی می شود؟

اولین قدم در جهت نگهداری باتری موبایل، این است که بدانید چه چیزهایی باتری گوشی را خراب می کند. گرما، دشمن باتری است! نه تنها باتری گوشی بلکه باتری تمامی وسایل الکترونیکی (به خصوص باتری های لیتیومی) باید از گرما دور باشند. قرار دادن گوشی در معرض نور مستقیم خورشید، استفاده از تمام توان پردازنده و اجرای چندین برنامه سنگین به صورت همزمان از رایج ترین اشتباهاتی است که انجام می شود و در نهایت منجر به گرم شدن باتری موبایل خواهد شد.

استفاده از قاب های تقلبی، نیز یکی از دیگر مواردی است که منجر به گرم تر شدن باتری گوشی می شود. اگر استفاده از قاب اورجینال را در روش های مراقبت از گوشی خود لحاظ نمی کنید، پیشنهاد می کنیم اکنون با آگاهی به عوارض استفاده از قاب تقلبی، صفحه خرید گارد گوشی را باز کنید و یک قاب اورجینال برای گوشی موبایل خود تهیه کنید.

گرم شدن باتری گوشی آیفون

برنامه هایی که باتری گوشی را خالی می کنند، باید حذف شوند

به جز گرم شدن باتری گوشی، استفاده بیش از حد از موبایل و نصب برنامه های مخرب و نامعتبر نیز در خالی شدن ناگهانی باتری گوشی موثر است. اگر نمی دانید چه برنامه هایی شارژ گوشی را کم می کند، با مراجعه به قسمت Battery usage در تنظیمات، برنامه هایی که بیشترین مصرف باتری دارند را شناسایی و حذف کنید. البته اگر برنامه هایی که بیشترین مصرف باتری را دارند، مخرب نیستند اما مورد نیازتان هستند، می توانید برای مدتی آن ها را متوقف کنید. برای انجام این کار در لیست Battery usage برنامه مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه FORCE STOP را انتخاب کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
۱۰ تبلت محبوب در دیجی کالا (۱۸ مهر ۱۴۰۱)

گاهی اوقات هم شرایط به قدری بد شده است که اصلا نیاز نیست به دنبال نشانه های خرابی باتری موبایل باشیم زیرا باتری باد کرده، همه چیز را لو می دهد! در چنین مواقعی که نشانه های خراب شدن باتری گوشی واضح است، باید برای تعمیر باتری اقدام کنید.

برنامه های در حال اجرا گوشی

جلوگیری از خراب شدن باتری گوشی، با استفاده از کابل شارژر اصلی

استفاده از کابل شارژر تقلبی، مهم ترین علت خراب شدن باتری گوشی سامسونگ است. اگر به تازگی شارژر موبایل خود را عوض کرده اید و فکر می کنید مدت زمان شارژ شدن گوشی هواوی و سامسونگتان بیشتر شده است، باید به اصالت شارژر جدیدتان شک کنید. معمولا گوشی های سامسونگ و هواوی با استفاده از شارژر های تقلبی، آسیب بسیار زیادی میبینند.به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر دچار مشکل خراب شدن کابل شارژر هواوی و ساموسنگ شده اید، اصلا سمت کابل شارژر های تقلبی نروید.

کابل های تقلبی بسیار شکننده هستند و از هیچگونه استانداردهای کیفیتی برخوردار نیستند. خراب شدن باتری گوشی، تنها یکی از عوارضی است که در صورت استفاده از کابل شارژ تقلبی با آن مواجه می شوید. شارژر های تقلبی به شدت در بازار زیاد شده اند و استفاده از آنها عوارض سنگینی دارد که در ادامه به بررسی برخی از این عوارض می پردازیم.

شارژر اصلی سامسونگ رنگ سفید

استفاده نکردن از کابل شارژر اصلی سامسونگ چه پیشامدهایی دارد؟

خالی شدن بی دلیل باطری موبایل یکی از اتفاق هایی است که در صورت استفاده از کابل شارژر تقلبی رخ می دهد. با توجه به غیر استاندارد بودن کابل های تقلبی، داغ شدن بیش از حد کابل اصلا غیر منطقی نیست. ممکن است کابل شارژر تقلبی بسیار داغ شود و در نهایت منجر به آتش سوزی شود.

شاید این مطلب جذاب باشد
بهترین گوشی‌های سامسونگ برای عکاسی کدامند؟

معمولا سوکت های کابل شارژ تقلبی مقاومت بالایی ندارند و با کوچکترین ضربه می شکنند. حتی ممکن است زمانی که سوکت کابل شارژ در پورت شارژر گوشی قرار دارد، از کابل جدا شود و بشکند. در صورتی که این اتفاق بیوفتد باید سوکت شارژر گوشی خود را تعمیر کنید. به طور مثال یکی از عوان شایع در خرابی باتری سامسونگ j5 استفاده از کابل و شارژر نامناسب می باشد.

شارژر اصلی سامسونگ مشکی رنگ، تایپ سی

رایج ترین مشکلی که به دلیل استفاده از کابل شارژر تقلبی پیش می آید، خراب شدن ای سی شارژ گوشی است. شارژ نشدن گوشی، یکی از ساده ترین علائم خرابی ای سی شارژ گوشی است.

حتی اگر شارژر تقلبی را کنار بگذارید اما ای سی شارژ گوشی دچار مشکل باشد ممکن است منجر به خراب شدن کابل شارژر اصلی شود.

ای سی شارژ از قطعات بسیار مهم در گوشی موبایل است. اگر با کارایی ای سی شارژ آشنا نیستید، پیشنهاد میکنیم مقاله ای سی شارژ گوشی را بخوانید تا از اهمیت سلامت این قطعه با خبر شوید.

به جز شارژ کردن گوشی، از کابل شارژر ها برای همگام سازی گوشی با کامپیوتر یا لپ تاپ نیز استفاده می شود. اما کابل شارژ های تقلبی در انتقال داده ناموفق هستند.

جمع بندی کلی:

شارژر های تقلبی این روز ها بسیار زیاد شده اند. برخی از افراد ترجیح می دهند نصف قیمت شارژر سامسونگ را برای خرید یک کابل شارژر تقلبی در نظر بگیرند. در صورتی که نمی دانند به مرور زمان باید هزینه های سنگینی برای رفع مشکلات ناشی از خرید کابل شارژر تقلبی پرداخت کنند. پیشنهاد می کنیم زمان خرید کابل شارژ نهایت دقت خود را به خرج دهید تا کابل شارژر فیک به شما نفروشند.

شاید این مطلب جذاب باشد
مرور 3 مشکل رایج هندزفری و راه حل عیب یابی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا