لپ تاپلوازم جانبی

یاسمین مقبلی؛ کاندیدای زن سفر به ماه

یاسمین مقبلی سرهنگ دوم خلبان و فضانورد ایرانی‌تبار آینده‌ی ناسا است که فرماندهی هفتمین ماموریت اعزام فضاپیمای اسپیس‌ایکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۲۳ را بر عهده دارد. او که در زمینه‌ی پرواز با هواپیماهای مختلف سابقه‌ی زیادی دارد، یکی از کاندیداهای ناسا برای سفر به ماه محسوب می‌شود.

یاسمین فرزند پدر و مادری معمار است و در آلمان متولد شده. اما دوران کودکی‌اش را در نیویورک سپری کرد. زمانی که کلاس ششم بود، با خواندن یک کتاب در مورد اولین زن فضانورد جهان، رویای فضانوردی در ذهن او ایجاد شد. او در راستای همین علاقه، تصمیم گرفت در رشته‌ی هوافضا در دانشگاه MIT تحصیل کند. بعد از دانشگاه، او راهی ارتش آمریکا شد و مدرک خلبانی بالگرد را دریافت کرد.

پس از دریافت ارشد هوافضا از مدرسه عالی نیروی دریایی آمریکا، وارد عرصه‌ی پرواز با جنگنده‌ها شد. به دلیل موفقیت‌های گسترده‌ای که در این حوزه به دست آورد، در سال ۲۰۱۷ از بین ۱۸۳۰۰ متقاضی، به عنوان یکی از ۲۲ فضانورد انتخاب شد. پروژه‌ی انتخاب و تبدیل افراد به فضانوردان با چالش‌های زیادی همراه است. این یعنی در کنار دانش فنی گسترده و دانش عملی پرواز با جنگنده‌های مختلف، افراد موردنظر باید از پس آزمون‌های پیچیده‌ی ناسا هم بربیایند.

یکی از این آزمون‌های سخت، آزمون شناوری خنثی نام دارد. در این آزمون، ماکتی از فضاپیما در یک استخر بسیار بزرگ قرار می‌گیرد و فرد باید با چاش راه رفتن در آب، به عنوان شبیه‌ساز پیاده‌وری فضایی کنار بیاید. ناسا اعلام کرده که در صورت قبولی یاسمین مقبلی در آزمون‌ها، او می‌تواند در آینده به ماه و احتمالا مریخ فرستاده شود. این یعنی در صورت تایید رسمی، اولین زن فضانوردی خواهد بود که قدم روی ماه می‌گذارد.

دیجی‌کالا مگ تَلِنت بستری برای کشف و پرورش، کسب درآمد و مشهور شدن استعدادهای تولید محتوای ویدیویی است. بستری برای افرادی که توانایی ساختن انواع ویدیو را برای دیجی‌کالا در «استاندارد حرفه‌ای محتوا و تصویر» دارند. افراد حاضر در پروژه‌ی تَلِنت، با ساختن ویدیو برای دیجی‌کالا، به طور مستقیم از دیجی‌کالا کسب درآمد می‌کنند.

شاید این مطلب جذاب باشد
چرا هوش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین خلاقیت انسان‌ها شود؟

دیجی‌کالا به سادگی امکان دسترسی به کالا را برای افرادی که توانایی ویدیوسازی حرفه‌ای دارند، فراهم می‌کند. اگر فکر می‌کنید استعداد، توانایی، امکانات، انگیزه و اشتیاق ویدیوسازی دارید، به دیجی‌کالا مگ تَلِنت بپیوندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی دکمه‌ی زیر کلیک کنید.

درباره‌ی دیجی‌کالا مگ تَلِنت

در یوتیوب

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا