لوازم جانبی

چگونه عمر هندزفری را افزایش دهیم؟

هندزفری همراه همیشگی ما است. در زندگی مدرن و شلوغ ما اگر هندزفری‌هایی وجود نداشتند مجبور می‌شدیم که هزاران صدای اطراف خود را بشنویم!

اما در همین راستا یکی از دغدغه‌های مهم همه‌ی کاربران، عمر هندزفری‌ها هست. علاوه بر کیفیت نحوه استفاده از هندزفری می‌تواند طول عمر آن را تغییر دهد؛ به همین دلیل در این مقاله به این سوالات می‌پردازیم که چگونه از هندزفری درست استفاده کنیم و چگونه عمر هندزفری را افزایش دهیم؟

1.    هندزفری را از جک 3.5 میلی‌متری درست بیرون بکشید

یکی از دلایلی که هندزفری‌ دچار قطع و وصلی صدا می‌شود سیم است. چنانچه برای بیرون کشیدن هندزفری از جک3.5 میلی‌متری سیم را بجای پوشش پلاستیکی بکشید، در آینده نزدیک باید به فکر هندزفری تازه‌ای برای خود باشید! هندزفری را از پوشش پلاستیکی آن باید به آرامی از جک 3.5 میلی‌متری خارج کرد تا سیم و کابل هندزفری به مرور ضعیف و قطع و وصلی ایجاد نکند.

 

2.    بعد از استفاده، هندزفری خود را صاف کنید

از مهمترین دلایلی که عمر هندزفری‌ها کوتاه می‌شود، ‌گره‌خوردن سیم هندزفری است. بعد از استفاده، هندزفری خود را صاف کنید بعد در کیف و جیب خود بگذارید. لازم به ذکر است که با تکان خوردن کیف شما هندزفری به خودی خود ‌گره می‌خورد؛ با بست، نظم‌دهنده سیم هندزفری، پک کیف و محافظ کابل و کیف هندزفری می‌توانید از‌ گره خوردن و پیچ و تاب هندزفری خود جلوگیری کنید.

لازم به ذکر است که اگر نگهداری از هندزفری سیمی برای شما سخت است پیشنهاد می‌کنیم که بسته به بودجه خود به فکر تهیه هندزفری بی ‌سیم سامسونگ یا هندزفری بلوتوثی شیائومی باشید.

با استفاده از کیف، عمر هندزفری را بالا می‌برید

3.    کیف هندزفری راهی برای افزایش عمر هندزفری

استفاده از کیف هندزفری مزایای زیادی دارد که زیر مهمترین آن‌ها را ذکر می‌کنیم:

  1. جلوگیری از‌گره خودرن هندزفری
  2. جلوگیری از ایجاد فشار به هندزفری
  3. جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به هندزفری
  4. دسترسی سریع به هندزفری
  5. ماندگاری بالا

چنانچه از هندزفری گیمینگ استفاده می‌کنید با توجه به اینکه هندزفری‌های گیمینگ قیمت بالاتری دارند استفاده از کیف الزامی است. با خرید کیف برای هندزفری خود باعث ماندگاری بالا و افزایش عمر هندزفری خود می‌شوید.

اکثر هندزفری‌ها در برابر آب مقاوم نیستند و به راحتی کارایی خود را از دست می‌دهند.

4.    مراقب باشید که هندزفری با آب تماس نداشته باشد

اگر از هندزفری‌هایی استفاده می‌کنید که ضدآب نیستند، بهتر است هنگام بارش باران از آن استفاده نکنید. مراقب باشید که هندزفری با آب تماسی نداشته باشد. اتصالات هندزفری‌ها در برابر آب مقاوم نیست و به راحتی کارایی خود را از دست می‌دهند.

شاید این مطلب جذاب باشد
طول عمر باتری آیفون ۱۴ پرو مکس ۲ ساعت بیشتر از نسل قبلی است

چنانچه می‌خواهید زیر نم‌نم باران و در هر محیطی از هندزفری خود استفاده کنید و هندزفری مقاومت و طول عمر بالایی نیز داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم که وارد صفحه هندزفری ضد آب شوید و برای خود یک هندزفری ایده‌آل خریداری کنید.

افزایش عمر هندزفری با استفاده از محافظ کابل

5.    افزایش عمر هندزفری با استفاده از محافظ کابل

با استفاده درست از هندزفری و تهیه لوازم جانبی به راحتی می‌توانید طول عمر هندزفری‌های خود را افزایش دهید. چراکه هندزفری‌ها مدام در معرض تاخوردگی، ضربه، فشار و‌ گره‌خوردن هستند. با استفاده از محافظ کابل مقاومت سیم و طول عمر هندزفری خود را افزایش می‌دهید. محافظ کابل‌ها در انواع رنگ‌ها وجود دارند که می‌توانید به راحتی رنگ آن را با قاپ گوشی خود نیز ست کنید.

 اما درصورتی‌که اگر هندزفری سیمی را دوست دارید اما نمی‌خواهید دردسر محافظ کابل و قطع و وصلی مدام‌ گریبانگیرتان شود پیشنهاد می‌کنیم که از هندزفری پشت گردنی استفاده کنید که هم طول عمر بالایی دارند و هم از‌ گره خوردن و تحت فشار قرار گرفتن هندزفری، خلاص می‌شوید!

با هندزفری به رختخواب نروید!

6.    با هندزفری به رختخواب نروید!

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در همراه با شنیدن موسیقی یا پادکست یا هر صدایی با هندزفری به خواب رفته باشید. با توجه به اینکه در طول خواب به چپ و راست جابجا می‌شوید، سیم هندزفری ممکن است تا و‌ گره بخورد. با فشاری که به هندزفری وارد می‌شود اتصالات آن ضعیف و در ادامه قطع و وصل شدن صدا را به همراه خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش عمر هندزفری با آن به رختخواب نروید!

شاید این مطلب جذاب باشد
روت کردن گوشی یعنی چه؟

7.    از آویزان ماندن هندزفری و تماس با زمین جلوگیری کنید

چنانچه استفاده کمی از هندزفری دارید بهتر است در زمان پایان کار خود با هندزفری، آن را درون کیف بگذارید. اگر هندزفری از روی میز آویزان بماند و با زمین تماس داشته باشد به مرور به دلیل له شدن و ضربه، آسیب‌دیده و کارایی خود را از دست می‌دهد.

 پیشنهاد می‌کنیم که اگر استفاده مداومی از هندزفری در طول روز ندارید، از هندزفری پشت گردنی استفاده کنید که هم دسترسی به هندزفری بسیار سریع است و هم در هر زمان که کار شما تمام شد، هندزفری را روی شانه خود ر‌ها می‌کنید!

8.    افزایش عمر هندزفری با ولوم متوسط

هر وسیله که با عبور جریان الکتریکی کار می‌کند، در صورتی‌که با ماکزیمم توان استفاده بلند مدت از آن بشود به مرور کیفیت خود را از دست می‌دهد. اگر می‌خواهید هندزفری عمر بیشتری داشته باشد موزیک و پادکست و یا هر صدایی که با هندزفری خود می‌شنوید را نهایتا روی ولوم 8 تا 9 ( در اینجا ماکزیمم صدا 10 فرض شده است) بشنوید.

9.    افزایش عمر هندزفری با تمیزکردن آن

با توجه به اینکه گوش انسان دارای موم و چربی است، هندزفری به مرور جرم می‌گیرد. هنگامی‌که هندزفری را روی میز یا حتی درون کیف خود قرار می‌دهید انواع آلودگی‌های محیطی باعث ایجاد جرم در سرک‌ها و منافذ هندزفری می‌شوند.

 با استفاده از گوش‌پاکن آغشته به الکل، موچین و خلال دندان به راحتی می‌توانید پرز و جرم داخل سرک‌ها را تمیز کنید و باعث افزایش عمر هندزفری خود شوید؛ چراکه چنانچه جرم منافذ هندزفری در طولانی مدت جمع شود، باعث می‌شود که هندزفری کیپ شده و کیفیت صدای آن کم شود.

شاید این مطلب جذاب باشد
یوتیوب کاربرانش را مجبور می‌کند ۱۰ تبلیغ پشت سر هم ببینند

10.  از استفاده بی‌مورد از هندزفری خودداری کنید

ما انسان‌ها هر کدام عادت‌های بخصوصی داریم. گاهی اوقات ممکن است در فکر فرو برویم و سوکت هندزفری را مدام در جک جا بزنیم و مدام این کار را تکرار کنیم. این نوع عادات باعث می‌شود که هندزفری به دلیل کشیدگی سیم و قطع و وصل شدن مداوم به گوشی، دچار ایراد شود.

سعی کنید برای اینکه هندزفری عمر بیشتری داشته باشد فقط در هنگامی که نیاز است از آن استفاده کنید. اگر این عادت را دارید که سیم هندزفری را مدام دور انگشت خود می‌پیچید، با خرید کیف، هندزفری را از دسترس خود خارج کنید؛ چراکه تغییر عادت سریع اتفاق نمی‌افتد!

بهترین روش برای جلوگیری از خراب شدن هندزفری

در این مقاله 10 روش را برای پاسخ به سوال چگونه عمر هندزفری را افزایش دهیم؟ معرفی کردیم. امیدواریم که با تهیه کیف هندزفری، تمیز کردن به موقع، محافظ کابل و استفاده درست بتوانید عمر هندزفری خود را افزایش دهید و سالیان طوالانی از هندزفری خود بهره ببرید.

بهترین ترفند نگهداری از هندزفری 10 موردی بود که در مقاله بالا به طور کامل شرح دادیم؛ چنانچه شما از روش دیگر از هندزفری خود نگهداری و استفاده می‌کنید، در بخش کامنت‌ها نظرات خود را با جانبی و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا