لوازم جانبی

چگونه رمز ساعت هوشمند را باز کنیم؟

مشکل فراموشی رمز ساعت یک مشکل رایج است که  بسیاری از کاربران با آن رو به رو شوند. در این شرایط شما به اطلاعات ساعت هوشمند خود دسترسی ندارید و تا زمانی که رمز صحیح را وارد نکنید نمی توانید از ساعت خود استفاده کنید. متاسفانه روش های زیادی برای بازیابی رمز عبور ساعت هوشمند وجود ندارد. شرایط حل این مشکل، در برندهای مختلف مانند ساعت هوشمند اپل و سامسونگ کمی متفاوت است با این حال در نهایت ریست کردن اسمارت واچ بهترین کاری است که می توانید انجام دهید. در ادامه با جانبی همراه باشید تا با نحوه بازکردن رمز ساعت هوشمند آشنا شویم.

نحوه بازیابی رمز ساعت هوشمند، چگونه رمز اسمارت واچ را باز کنیم؟

ساعت های هوشمند یکی از محبوب ترین لوازم جانبی موبایل هستند و در زندگی روزمره ما نقش ویژه ای پیدا کرده اند. سازندگان اسمارت واچ ها مانند سامسونگ و اپل امکانات زیادی به ساعت های خود اضافه کرده اند اما متاسفانه برای بازیابی رمز اسمارت واچ، راه های زیادی پیش بینی نکرده اند. در واقع اگر به دنبال پاسخ سوال چگونه رمز ساعت هوشمند را باز کنیم هستید، باید بگوییم تنها راه حل کاربردی ریست کردن ساعت هوشمند است. در ادامه نحوه بازکردن رمز عبور ساعت هوشمند در برند های مختلف را بررسی می کنیم.

بازیابی رمز عبور از طریق ریست کردن اپل واچ

فراموشی رمز اپل واچ؛ 2 روش بازکردن قفل ساعت اپل

اگر قصد خریدساعت هوشمند را دارید، اپل واچ ها یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار هستند. با این حال باید مواظب رمز اپل واچ خود باشید. زیر اگر passcode اپل واچ خود را فراموش کرده اید، راهی جز ریست کردن ساعت نخواهید داشت. در این روش تمام اطلاعات شما از روی اپل واچ پاک خواهند شد. البته، اگر از اطلاعات خود قبلا بک آپ گرفته باشید می توانید به راحتی بعد از بازیابی رمز عبور ساعت اپل، اطلاعات خود را نیز بازیابی کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
چرا تصاویر گوشی تار می شود؟ دلیل ایراد و راه حل آن

نحوه ریست کردن اپل واچ برای بازیابی رمز عبور

از روش زیر می توان در انواع ساعت های اپل مانند اپل واچ سری 6، سری5، سری 3 و … برای بازیابی رمز ساعت هوشمند اپل باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در ابتدا اپل واچ خود را به شارژر وصل کنید تا در هنگام ریست کردن ساعت مشکلی رخ ندهد
 2. Side button (دکمه کناری) اپل واچ را نگه دارید تا گزینه Power Off روی صفحه دیده شود
 3. حالا Digital Crown را نگه دارید تا گزینه Erase all content and setting روی صفحه ساعت نمایش داده شود
 4. روی گزینه Reset را بزنید و برای تایید مجددا نیز Reset را انتخاب کنید
 5. صبر کنید تا فرآیند کامل شود. حالا می توانید رمز جدید را برای اپل واچ خود انتخاب کنید.

ما در مقاله اگر رمز گوشی را فراموش کردیم چه کنیم با نحوه بازیابی رمز عبور گوشی اپل آشنا می شویم.

ریست کردن اپل واچ از طریق آیفون

بازکردن رمز ساعت هوشمند اپل با استفاده از آیفون

شما می توانید از آیفون خود نیز برای بازیابی رمز عبور اپل واچ و ریست کردن ساعت هوشمند خود استفاده کنید. برای این کار کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. برنامه watch را در آیفون خود باز کنید، حالا وارد تب My Watch شوید
 2. گزینه General را انتخاب کنید و از بین گزینه های نمایش داده شده روی Reset بزنید
 3. حالا روی Erase Apple Watch Content and Setting بزنید و سپس انتخاب خود را تایید کنید.
 4. ممکن است از شما خواسته شود تا اپل ID خود را وارد کنید
 5. در مدل هایی که دارای Gps + Cellular هستند باید تصمیم بگیرید که می خواهید پلن cellular خود را حفظ کنید یا خیر. اگر می خواهید دوباره اپل واچ و گوشی خود را به هم وصل کنید، گزینه keep را انتخاب کنید.
 6. حالا صبر کنید تا فرآیند تکمیل شود. در صورت وجود بک آپ می توانید بعد از ریست کردن رمز ساعت اپل، اطلاعات پاک شده را بازیابی کنید.
شاید این مطلب جذاب باشد
رندرهای مرسدس بنز EQC سدان منتشر شد؛ رقیبی برای تسلا ۳

بعد از ریست کردن اپل واچ از طریق آیفون، باید مجددا همه کارهایی که پس از خرید اپل واچ جدید انجام داده بودید  را تکرار کنید. می توانید با خرید بند اپل واچ ظاهر ساعت هوشمند خود را نیز تغییر دهید تا حس خرید یک ساعت کاملا جدید را داشته باشید. البته فراموش نکنید که این بار مراقب رمز عبور ساعت خود باشید و حتما بک آپ گیری از ساعت را در آیفون خود فعال کنید.

بازیابی رمز ساعت هوشمند سامسونگ

چگونه رمز اسمارت واچ سامسونگ را باز کنیم؟ بازیابی رمز عبور ساعت سامسونگ

در مورد اسمارت واچ سامسونگ نیز با وضعیتی مشابه با اپل واچ رو به رو هستیم. اگر رمز عبور، پین یا پترن ساعت هوشمند سامسونگ را فراموش کردید، تنها راه پیش روی شما ریست کردن ساعت سامسونگ است. در ادامه با دو روش تنظیم مجدد ساعت هوشمند سامسونگ و بازیابی رمز عبور اسمارت واچ سامسونگ آشنا می شویم.

ریست کردن ساعت هوشمند سامسونگ برای بازیابی رمز عبور

ریست کردن دستی ساعت سامسونگ یک راه سریع برای باز کردن اسمارت واچ قفل شده است. دقت کنید که در این روش همه اطلاعات روی ساعت پاک خواهند شد. بنابراین با استفاده از برنامه Galaxy Wearable از ساعت خود بک آپ تهیه کنید. این روش در انواع ساعت های هوشمند سامسونگ مانند Galaxy Watch، Galaxy Watch Active، Galaxy Fit و انواع Gear ها استفاده کرد. برای بازیابی رمز عبور ساعت سامسونگ مسیر زیر را دنبال کنید.

نکته: اگر از گلکسی فیت استفاده می کنید از مرحله 4 شروع کنید.

 1. اتصال ساعت با گوشی را قطع کنید
 2. ساعت را خاموش و مجددا روشن کنید.
 3. هنگامی که ساعت در حال روشن شدن است کلید Power را نگه دارید تا وارد صفحه Rebooting شوید
 4. حالا کلید power را رها کنید و بلافاصله چند بار پشت سر هم این کلید را گرفته و رها کنید تا وارد منو Reboot Mode شوید.
 5. همچنان به گرفتن و رها کردن کلید power ادامه دهید تا گزینه Recovery روی صفحه نمایان شود. حالا دوباره کلید power را بگیرید و این بار نگه دارید تا Recovery را انتخاب کنید.
 6. دکمه power را رها کنید تا صفحه سیاه شود. بعد از روشن شدن مجدد ساعت، می توانید آن را تنظیم کنید و رمز عبور جدیدی برای ساعت هوشمند خود انتخاب نمایید.
شاید این مطلب جذاب باشد
واتساپ پشتیبانی از تماس‌‌های صوتی در Wear OS 3 را آزمایش می‌کند

فراموشی رمز عبور اسمارت واچ سامسونگ

باز کردن رمز ساعت هوشمند سامسونگ از طریق گوشی

ساعت سامسونگ را می توانید از طریق نرم افزار Find My Watch نصب شده روی گوشی های سامسونگ و سایر گوشی های اندرویدی ریست کنید. در این روش نیز اطلاعات ساعت پاک می شود اما می توانید رمز ساعت هوشمند را باز کنید. برای بازیابی رمز عبور اسمارت واچ سامسونگ از طریق گوشی مراحل زیر را دنبال کنید.

نکته: با استفاده از این روش نمی توان سامسونگ فیت را ریست کرد.

 1. از اتصال ساعت با گوشی مطمئن شوید
 2. واد برنامه find My Watch شوید. در اینجا باید تب مناسب ساعت خود را پیدا کنید برای مثال برای Gear ها باید وارد تب Find My Gear شوید.
 3. Set Security را بزنید. اگر قبلا از Find My Watch استفاده نکرده اید، Turn On Remote connection را انتخاب کنید تا Set Security فعال شود.
 4. روی Reset Watch بزنید و سپس Reset را بزنید.
 5. رمز عبور اکانت سامسونگ خود را وارد کنید و گزینه confirm را بزنید
 6. Control Remotely را بزنید و در نهایت بعد از فعال سازی Switch، گزینه Reset grear را لمس کنید

بعد از ریست شدن ساعت می توانید رمز عبور جدید را وارد کنید.

جمع بندی کلی مقاله

در این مقاله به سوال چگونه رمز ساعت هوشمند را باز کنیم پاسخ دادیم. ما مهم ترین و پرفروش ترین ساعت های هوشمند بازار را انتخاب کردیم. اگر از اسمارت واچ سامسونگ یا اپل واچ استفاده نمی کنید. برای اطلاع بیشتر در مورد نحوه بازیابی ساعت هوشمند خود برند ساعت را جستجو کنید. ما در وبلاگ جانبی سایر مشکلات ساعت‌های هوشمند را هم بررسی و راه‌حل‌های مناسبی ارائه کرده‌ایم. پیشنهاد می‌کنیم برای شروع مقاله  چرا ساعت هوشمند زنگ نمی‌ خورد را مطالعه کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
بررسی میکروفن شات گان کامیکا CVM-VM20؛ یک رقیب قدرتمند

در نهایت برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز می توانید نظرات و سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان حرفه ای جانبی پاسخگوی شما باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا