لپ تاپ

مینگ-چی کو: نسل دوم هدست AR/VR اپل با یک مدل ارزان‌تر در ۲۰۲۵ به بازار می‌آید

اپل احتمالا می‌خواهد نسل دوم هدست AR/VR خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۵ روانه بازار کند. این گزارش امروز از سوی «مینگ-چی کو»، تحلیلگر سرشناس مسائل اپل منتشر شده و به عرضه یک مدل پیشرفته‌تر در کنار یک مدل ارزان‌تر اشاره می‌کند.

مینگ-چی کو در وبلاگ خود در پلتفرم مدیوم نوشت: «نسل دوم هدست واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی اپل دارای مدل‌های رده بالا و مقرون به صرفه است و در نیمه اول ۲۰۲۵ عرضه می‌شود. عرضه قطعات این محصولات از نیمه دوم ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد. هدست AR/VR اپل به لطف استراتژی و اکوسیستم محصولات نسل دوم واقعیت افزوده و واقعیت ترکیبی تا سال ۲۰۲۵ یا ۲۰۲۶ به فروش ۱۰ میلیون عددی می‌رسد.»

هدست اپل مخاطبان بیشتری را هدف قرار می‌دهد

در حال حاضر مشخص نیست که تفاوت این دو مدل از هدست اپل چه خواهد بود. با توجه به پیچیدگی و سخت‌افزارهای رده بالا، نسل اول این دستگاه قیمت بسیار بالایی خواهد داشت. در نتیجه، طبیعی است که این شرکت بخواهد محصول ارزان‌تری برای عده بیشتری از کاربران عرضه کند. پس ممکن است کوپرتینویی‌ها در نسل دوم هدست AR/VR مخاطبان این محصول را تفکیک کنند. یعنی یک مدل پیشرفته‌تر با قیمت بالا و یک مدل ارزان‌تر با طراحی ساده و احتمالا سخت‌افزارهای ضعیف‌تر عرضه کنند.

هدست اپل

این شرکت هنوز نسل اول هدست واقعیت ترکیبی خود را معرفی نکرده‌ اما بر اساس شایعات، باید منتظر دستگاهی با دو پنل Micro-OLED و یک پنل AMOLED باشیم. این نمایشگرها رزولوشن بالایی خواهند داشت تا در مقایسه با محصولات رقیب تجربه دیداری بهتری ایجاد کنند.

شاید این مطلب جذاب باشد
نقد و بررسی معروف ترین لپ تاپ های 2023

هدست اپل همچنین از حسگرهای پیشرفته‌ای بهره‌مند می‌شود تا علاوه بر شناسایی محیط، بتواند حرکات دست کاربر را تشخیص دهد. مینگ-چی کو باور دارد که این محصول از فناوری ردیابی چشم، تشخیص عنبیه، کنترل صدا، تشخیص پوست و تشخیص حالات چهره هم برخوردار می‌شود. طبق پیش‌بینی‌ها این محصول در ژانویه ۲۰۲۳ معرفی خواهد شد و در نیمه اول همان سال به بازار می‌آید.

پاسخ دهید