لوازم جانبی

بررسی مشکل بیرون پریدن از برنامه ها در گوشی های آیفون 

مشکل بیرون پریدن از برنامه ها برای صاحبان گوشی های آیفون می تواند بسیار ناخوشایند باشد. با این حال هر چقدر هم که گوشی هوشمند شما قدرتمند باشد، احتمال وقوع این مشکل وجود دارد. کرش کردن برنامه ها به معنی قفل شدن برنامه و سپس بیرون پریدن از آن است. این مشکل تنها مربوط به گوشی های آیفون نیست. بلکه شاهد کرش برنامه های اندروید نیز هستیم. به صورت کلی دلایل این اتفاق در هر دو سیستم عامل می تواند کاملا متفاوت باشد اما در برخی از موارد شاهد مشترک بودن دلایل هستیم. در ادامه مقاله قصد داریم به صورت کامل این موضوع را بررسی کنیم و راه کارهای مناسب برای حل آن را ارائه دهیم.

چرا برنامه های آیفون کرش می کند؟

مسائل متفاوتی می تواند دلایل شکل گیری این مشکل باشد. با توجه به میزان مشکل از راهکارهای ساده برای حل آن استفاده کنید و به همین ترتیب که در مقاله راهکارها را نوشته ایم، آن ها را امتحان کنید. در نظر داشته باشید آخرین مرحله برای حل مشکل کرش کردن برنامه ها در گوشی آیفون، ریست کردن گوشی است. اما احتمال حل کردن این مسئله با راه های ساده تر وجود دارد. از این رو پیشنهاد می کنیم راه حل ها را به ترتیب امتحان کنید.

چرا برنامه های آیفون کرش می کند؟

1-برنامه ها را یک بار ببندید و از ابتدا باز کنید

نه تنها برنامه ای که مشکل کرش دارد بلکه تمامی برنامه ها را یکبار ببندید و سپس باز کنید. برای این کار کافیست دکمه هوم را دوبار بزنید و از لیست برنامه های در حال اجرا، تمامی برنامه ها را انتخاب کنید با حرکت دادن آن ها به سمت بالا، برنامه ها را ببندید. همین مسئله ساده توسط بسیاری از افراد انجام نمی شود و بدون بستن برنامه به صورت مجدد برنامه را باز می کنند. بهتر است تمامی برنامه های باز در پس زمینه گوشی یک بار بسته شوند و سپس برنامه مد نظر را باز کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
انواع مدل های پرفروش کیف و کوله لپتاپ

2-گوشی را خاموش روشن کنید

اگر از کاربرانی هستید که به تازگی بعد از استفاده از اندروید، سراغ آیفون آمده اید به یاد داشته باشید از آنجایی که گوشی های اندروید از مموری کارت پشتیبانی نمی کنند، تمامی مشکلات در گوشی آیفون به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شود. با توجه به اینکه دلیل چنین مشکلی نمی تواند ایرادات سخت افزاری باشد، پیشنهاد می کنیم دومین راه حلی که امتحان می کنید، خاموش و روشن کردن گوشی باشد.

کرش کردن برنامه های آیفون به دلیل خراب بودن فایل نصبی برنامه

3-از صحت عملکرد برنامه مطمئن شوید

یکی از مهم ترین مسائل در مشکل بیرون پریدن برنامه های گوشی آیفون، اطمینان از عملکرد برنامه است. اگر تا مدت ها از برنامه ای استفاده می کرده اید و اکنون این مشکل تنها برای همان برنامه پیش آمده، به احتمال زیاد با به روز رسانی برنامه این مسئله حل خواهد شد.

این احتمال وجود دارد که خود برنامه دچار مشکل باشد. از این رو هر کاری که برای رفع مشکل آن انجام بدهید بی فایده است. البته توجه داشته باشید این نکته تنها مربوط به برنامه هایی است که از همان اولین اجرا، دچار مشکل کرش شده اند. اما در صورتی که برنامه ای تا مدت ها به خوبی کار میکرده است و به تازگی دچار این مشکل شده، راه حل دیگری نیز داریم.

4-برنامه های آیفون را پاک کنید و مجدد نصب کنید

در صورتی که برخی از برنامه ها در ابتدا عملکرد خوبی داشته اند و بعد از مدتی بیرون می پرند، می توانید آن ها را حذف کنید و مجدد برای نصب آن اقدام کنید. از آنجایی که کاربران زیادی این راه حل را برای گزارش های کرش برنامه های آیفون ارائه داده اند، به احتمال زیاد با این راه حل مشکلتان حل خواهد شد.

شاید این مطلب جذاب باشد
چرا هوش مصنوعی نمی‌تواند جایگزین خلاقیت انسان‌ها شود؟

حذف کردن برنامه های آیفون برای حل مشکل کرش

5-خالی کردن حافظه گوشی آیفون، راه حلی اصولی برای مشکل کرش کردن برنامه ها

شاید این راه حل را کاربردی ندانید اما نکته ی مهمی درباره حافظه داخلی گوشی آیفون وجود دارد که باعث شده تا این راه حل در این لیست جای داشته باشد. در نظر داشته باشید، با اشغال شدن قسمت اعظمی از حافظه گوشی آیفون، فضای کافی برای اجرای دیگر برنامه ها باقی نخواهد ماند. در صورتی که قسمت زیادی از حافظه گوشی را با انواع فایل ها پر کرده اید، می توانید از یک فلش مموری لایتنینگ استفاده کنید و فایل های گوشی را خالی کنید.

اگر به تازگی با مشکل بیرون پریدن برنامه های آیفون مواجه شده اید و این مشکل برای تعداد زیادی از برنامه هایتان ایجاد می شود، به احتمال زیاد گوشی هوشمند شما به فضای خالی نیاز دارد. پیشنهاد می کنیم برای بررسی تخصصی، مشاهده تصاویر و قیمت فلش های مخصوص آیفون، به صفحه خرید فلش مموری مراجعه کنید.

آخرین راه حل برای مشکل کرش کردن اپلیکیشن ها در آیفون

اگر 5 راه حل ارائه شده برای حل مشکل شما کارساز نبود، باید گوشی خود را ریست فکتوری کنید. برای ریست فکتوری گوشی آیفون باید به قسمت تنظیمات مراجعه کنید. سپس گزینه General را انتخاب کرده و گزینه Reset را بزنید. در مرحله ی بعدی باید گزینه Erase all content and settings را وارد کنید. در این مرحله کادری ظاهر خواهد شد که رمز گوشی را دریافت می کند. بعد از وارد کردن رمز گوشی با انتخاب گزینه Erase iPhone، گوشی شما ریست خواهد شد. در نظر داشته باشید با ریست کردن گوشی، تمامی فایل ها و اطلاعات از داخل موبایل پاک می شود.

شاید این مطلب جذاب باشد
بررسی کیبورد لاجیتک MX KEYS MINI؛ گران‌قیمت ولی فوق‌العاده

جمع بندی مقاله

 در این مقاله به بررسی اصولی 5 راه حل برای مشکل بیرون پریدن برنامه ها در گوشی آیفون پرداختیم. به عنوان آخرین نکته درباره این مشکل باید بگوییم که نسبت به برنامه های ایرانی حساس نباشید زیرا بیرون پریدن برنامه های ایرانی در گوشی آیفون کاملا طبیعی است زیرا توسعه دهندگان ایرانی، با تحریم از سمت کمپانی اپل مواجه هستند. در نهایت پیشنهاد می کنیم اگر سوال و پیشنهادی درباره این موضوع دارید، از قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا