لوازم جانبی

ادامه قطع برق؛ سوختن وسایل‌برقی و افزایش تقاضا برای پاوربانک

قطع برق طی چند هفته‌ی گذشته در سراسر ایران بسیاری از مردم را کلافه، سردرگم و نگران کرد؛ چراکه با ادامه قطع‌برق، سوختن برخی از وسایل برقی گران‌قیمت یکی از گزارش‌های نگران‌کننده‌ی مردم در سراسر ایران بود؛ همچنین بسیاری از مردم در اوج نیاز به گوشی، لپ‌تاپ، هدفون و… هیچ‌گونه دسترسی به لوازم برقی و کالای دیجیتال خود در دوران قطع برق، ندارند.

حتی مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی نیز در اظهارات خود بیان داشت که، “قطعی‌برق باعث اختلال در روند آبرسانی و قطع آب شرب می‌شود.” با گرم‌شدن هوا و شروع تابستان قطعی‌برق آزار‌دهنده و غیرقابل تحمل شده است. در بعضی از مناطق در سراسر ایران این قطعی‌برق در اوج گرما صورت می‌گیرد و چالش‌های جدیدی را پیش روی مردم گذاشته است. اما چگونه در دوران قطعی‌برق از وسایل‌برقی خود محافظت کنیم؟

محافظ برق چیست و چگونه کار می‌کند؟

محافظ برق چیست و چگونه کار می‌کند؟

محافظ برق هنگامی که ولتاژ یا توان مصرفی آمپر به دلیل قطع برق، اشکال و ایراداتی که در برق‌رسانی سازمان‌برق وجود دارد یا به دلیل رعد و برق ناگهانی و حوادث طبیعی دیگر از محدوده استاندارد بیرون می‌آید، سریع برق ورودی را قطع می‌کند؛ تا اختلال به وجود آمده باعث نیم‌سوز شدن یا سوختن لوازم‌برقی گران‌قیمتی همچون یخچال و ماشین‌لباسشویی و… نشود. درصورتی‌که ولتاژ مناسب دوباره در شبکه به جریان بیوفتد پس از مدت زمان کوتاهی برق متصل می‌شود.

چگونه محافظ برق غیراستاندارد موجب سوختن لوازم برقی می‌شود؟

چگونه محافظ برق غیراستاندارد موجب سوختن لوازم برقی می‌شود؟

 طبق استاندارد کلیه لوازم برقی باید طوری طراحی شوند که درصورتی‌که ولتاژ 10 درصد کم و یا 8 درصد اضافه شود،  منجر به آسیب و لطمه به لوازم برقی نشود؛ هر وسیله‌ی برقی در بین این نوسات 8 تا 10 درصدی بدون هیچ مشکلی باید کار کند. باتوجه به اینکه ولتاژ شبکه 220 ولت است درصورتی‌که 10 درصد از ولتاژ را کم و 8 درصد را طبق تعریف استاندارد لوازم برقی در ولتاژ نهایی محاسبه کنیم، هر وسیله‌ی برقی باید در بازه 198 تا 6/237 به خوبی کار کند.

شاید این مطلب جذاب باشد
مشکل سیاه شدن گوشی های هوشمند چیست؟

محافظ برق غیر استاندارد ولتاژ 175 تا 185 را مناسب دانسته و جریان برق نیز برقرار می‌شود و همین‌کار منجر به نیم‌سوز شدن لوازم برقی و در نهایت منجر به سوختن موتور یخچال می‌شود. قطع‌برق 2 ساعته در سراسر ایران طی دو ماه گذشته باعث شد که تقاضا برای محافظ برق افزایش یابد. محافظ برق هادرون یکی از بهترین محافظ برقی در ایران است که با تهیه آن در این روز‌هایی که قطع برق مرتباً تکرار می‌شود، بتواند حافظ لوازم برقی گران‌قیمت شما باشد.

قطع برق و افزایش تقاضا برای خرید پاور بانک

قطع برق و افزایش تقاضا برای خرید پاور بانک

قطع برق تقاضای پاور بانک در ایران را به میزان چشمگیری افزایش داد. کاربران برای استفاده از گوشی، تبلت، هدفون و دیگر گجت و دیوایس‌های دیجیتالی خود درزمانی‌که برق قطع می‌شود به پاور بانک نیاز دارند. قیمت پاور بانک نسبت به برند و میزان میلی‌آمپری که ارائه می‌کند، متفاوت است. بطور مثال پاور بانک شیائومی 20000 میلی‌آمپر در لحظه‌ی نگارش این خبر با تخفیف 6 درصدی در وب‌سایت جانبی 515 هزار تومان است.

خرید انواع محافظ برق و پاور بانک استاندارد در جانبی

قبل از اینکه برق قطع شود باید به لوازم جانبی ضروری، مجهز بود. یک محافظ برق و دوم پاور بانک. امیدواریم که با تهیه محافظ برق استاندارد بتوانید از سوختن ناگهانی لوازم‌برقی گران‌قیمت خود جلوگیری کنید. جانبی بزرگترین وب سایت ارائه‌دهنده‌ی انواع لوازم‌جانبی موبایل، تبلت، لپ‌تاپ، کامپیوتر و… است. در هر کجایی که در سراسر ایران قرار دارید می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت جانبی محافظ برق، پاور بانک لپ ‌تاپ و انواع لوازم جانبی مورد نیاز خود را به‌صورت آنلاین سفارش و در سریع‌ترین زمان ممکن درب منزل خود تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا