کالای الکترونیکموبایل و گجت

۴ ترفند ساده و کاربردی برای افزایش عمر باتری آیفون

یکی از مواردی که هنگام جست‌و‌جو در سایت‌ها به چشم می‌خورد تیترهایی با کلماتی نظیر: بهترین ترفندها یا ترفندهای عالی برای …؛  به چشمتان خورده است اما این که آیا این ترفندها واقعا کاربرد دارند و یا اینکه چند درصد از افراد آن‌ها را امتحان می‌کنند؛ مشخص نیست.

۱. از حالت کم‌مصرف استفاده کنید

زمانی که باتری تلفن همراه شما درصد کمی دارد و رو به اتمام است بهترین گزینه برای شما استفاده از حالت کم‌مصرف استاما باید در نظر داشت استفاده از این گزینه برخی از قابلیت‌های دستگاه شما را غیرفعال خواهد کرد اما برای فردی در شرایط ضروری استفاده از این گزینه بسیار ارزشمند است.

مراحل فعال کردن حالت کم‌مصرف باتری آیفون:

  • به قسمت تنظیمات بروید
  • و سپس به قسمت باتری بروید
  • در آخر گزینه حالت کم‌مصرف را فعال کنید

۲. روشنایی صفحه را کم نگه دارید

یکی دیگر از راه‌های افزایش عمر باتری، کاهش روشنایی صفحه نمایش گوشی آیفونتان است.

کاهش روشنایی صفحه نمایش آیفون به ۲ صورت انجام می‌شود:

  • از طریق Control Center
  • از طریق Settings و سپس به قسمت Display & Brightness بروید

اما اگر دارای سری جدید آیفون هستید که دارای صفحه‌نمایش اولد است می‌توانید با تغییر تم دستگاه خود را به حالت تاریک تغییر دهید تا در مصرف باتری خود صرفه‌جویی کنید.

۳. صفحه آیفون خود را رو به پایین قرار دهید

یکی از ویژگی‌های گوشی‌های آیفون وجود سنسور داخلی برای تشخیص نور محیط است تا اگر صفحه‌نمایش شما رو به پایین بود یا در کیف یا جیب شما قرار داشت در عمر باتری شما صرفه‌جویی شود، اما اگر از افرادی هستید که براساس عادت گوشی خاموش را هم در دست نگه می‌دارید قابلیت‌ Raise to Wake، را غیرفعال کنید و برای انجام این کار، باید به قسمت Settings، بروید و پس از آن به قسمت Display & Brightness  بروید.

شاید این مطلب جذاب باشد
۱۰ گوشی موبایل محبوب در دیجی‌ کالا (۱۴ آبان ۱۴۰۱)

۴. پاوربانک به‌همراه داشته باشید

با توجه به نکات ذکر شده برای افزایش عمر باتری آیفون، باید به یاد داشته باشید که همراه داشتن پاوربانک نیز به شما برای استفاده از دستگاهتان کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا