اپلیکیشن و نرم‌افزارلپ تاپلوازم جانبی

گوگل مشکل هنگ کردن اپلیکیشن‌ها در اندروید را حل می‌کند

اینطور که به نظر می‌رسد، گوگل می‌خواهد فرایند بهبود هنگ کردن اپلیکیشن‌ها در اندروید را راحت‌تر کند.

معمولا بزرگ‌ترین مشکلی که افراد مختلف معتقد هستند در اندروید به وجود می‌آید این است که به بدافزار آلوده می‌شود. اما یک مشکل رایج دیگر که می‌توان گفت تمام کاربران اندرویدی یک بار هم که شده آن را تجربه کرده‌اند، کرش یا هنگ کردن اپلیکیشن‌هاست. مهم نیست گوشی چقدر قدرت پردازشی یا گرافیکی دارد؛ این احتمال وجود دارد که یک اپلیکیشن بنا به دلایلی کرش یا هنگ کند. این موضوع اگر تداوم داشته باشد یا در صورتی که به یک اپ نیاز ضروری داشته باشید می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد چون در بسیاری از مواقع اصلا نمی‌دانید مشکل از چیست.

اما خوشبختانه گوگل در تلاش است تا فرایند حل این مشکل را برای کاربران آسان‌تر کند. در جدیدترین آپدیتی که برای پلی استور منتشر شده، این فروشگاه اکنون به کاربران یک دستگاه اندرویدی بعد از اینکه یکی از اپ‌هایشان کرش کرد اطلاع می‌دهد که آن اپ را آپدیت کنند.

هر ماه، گوگل صفحه‌ی پشتیبانی What’s new in Google System Updates را در وب‌سایت خود آپدیت می‌کند که در جدیدترین آپدیت آن آمده: «کمک به کاربران برای حل مشکل کرش کردن اپلیکیشن‌ها با ارسال اعلان آپدیت». این قابلیت جدید در نسخه‌ی ۳۳.۲ پلی استور در دسترس قرار دارد که روز سه شنبه (دو روز قبل) برای عموم کاربران منتشر شد.

میشل رحمان، سردبیر نشریه‌ی ESPER با بررسی کد منبع اندروید، اعلانی که بعد از کرش یا هنگ کردن اپلیکیشن‌ها در اندروید برای کاربران ارسال می‌شود را یافت که به شرح زیر است:

اپلیکیشن را آپدیت کنید تا مشکل کرش کردن آن برطرف شود. این اپلیکیشن متوقف شده اما آخرین آپدیت آن شاید مشکل را حل کند. این آپدیت را نصب و سپس اپلیکیشن را مجددا اجرا کنید.

البته این یکی از چندین دلیلی است که باعث به وجود آمدن مشکل یادشده می‌شود. همیشه یک اپلیکیشن فقط به این خاطر که آپدیت نیست کرش نمی‌کند و دلایل زیادی می‌تواند برای این موضوع وجود داشته باشد. اما با این حال اینکه خود گوشی نخستین راه حل را برای این مشکل به شما ارائه می‌دهد خبر خوبی است. هرچند اگر آپدیتی برای اپلیکیشن وجود نداشته باشد، به احتمال زیاد به همان خانه‌ی نخست برخواهید گشت و باید راه دیگری را برای رفع مشکل پیدا کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
آموزش تیک تاک و راهنمای کاربر

منبع: BGR

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا