لوازم جانبی

چطور مشکل ناپدید شدن گزینه اثر انگشت شیائومی را حل کنیم؟

اجازه دهید در همین ابتدا یک سناریوی عجیب ولی واقعی را با هم مرور کنیم:

«ناگهان متوجه میشوید که گوشی تان با اثر انگشت باز نمیشود و بعد از رفتن به بخش تنظیمات در کمال تعجب میبینید که گزینه اثر انگشت به کلی ناپدید شده است!»

حالا باید چه کار کنید؟ مشکل از کجاست؟ نرم افزاری یا سخت افزاری؟ خاموش روشن کردن گوشی؟ تغییر رام یا فروش گوشی؟

لطفاً چند نفس عمیق بکشید، نیازی نیست نگران باشید. به احتمال زیاد شما با یکی از باگ های عجیب گوشی های شیائومی روبرو شده اید. اگر نمیدانید منظورمان چیست، بهتر است مقاله چرا گوشی شیائومی هنگ میکند را بخوانید تا بهتر در جریان این جنس از باگ های شیائومی قرار بگیرید.

نکته مهم!

اگر دلیل ناپدید شدن اثر انگشت سخت افزاری باشد یعنی گوشی شما ضربه فیزیکی شدیدی خورده است! در این صورت به یک قاب محکم و استاندارد نیاز دارید. به شما توصیه میکنیم که به صفحه قاب گوشی بروید و نسبت به تهیه یک محافظ متناسب با مدل گوشی خود اقدام کنید.

 

مشکل ناپدید شدن اثر انگشت شیائومی از کجا می آید؟

طبق گزارش بسیاری از کاربران گوشی های شیائومی در فروم های رسمی و غیررسمی، مهم ترین دلیل از بین رفتن اثر انگشت شیائومی، مشکلات نرم افزاری رام هاست. دلیل محتمل دیگر این است که گوشی شما دچار صدمه فیزیکی شده که در این حالت مشکل سخت افزاری بوده و باید به تعمیرکاران مجاز مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سیاست گوشی های شیائومی، میتوانید مقاله چرا گوشی های شیائومی ارزان است را مطالعه کنید.

شاید این مطلب جذاب باشد
همه چیز در مورد اپل ایرتگ (راهنمای استفاده و کاربردها)

4 راه حل برای حل مشکل از بین رفتن اثر انگشت شیائومی

حالا میخواهیم به صورت خلاصه، یکی یکی راه حل های کاربردی را توضیح دهیم. طبق نتیجه گیری ای که کردیم، فهمیدیم حداقل یکی از این 4 مورد توانسته مشکل کاربران را حل کند. پس با ما همراه باشید.

 

  1. راه حل اول: وارد شدن به گوشی در حالت Safe Mode

ممکن است دلیل ناپدید شدن فینگرپرینت، مداخله دیتای یکی از برنامه های نصب شده در حافظه گوشی باشد. در این صورت بهتر است دستگاه موبایل را یک بار در حالت سیف مود بالا بیاورید. برای ورود به این حالت، ابتدا گوشی را خاموش کنید و سپس دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید. به محض دیدن لوگوی شیائومی، دکمه پاور را رها کنید و دکمه Volume Down را فشار داده و نگه دارید. حالا گوشی شما در حالت سیف مود بالا می آید.

 

  1. راه حل دوم: ریست فکتوری کردن

اگر روش بالا جواب نداد، بهتر است اقدام به ریست فکتوری کنید. این راه از این بابت راه گشا است که با برگرداندن گوشی به حالت کارخانه، همه چیز مثل قبل میشود و برنامه های مخرب و اضافی که در حافظه دستگاه ذخیره شده به کلی از بین میروند. طبق اعلام کاربران، در بیشتر اوقات این کار باعث حل شدن مشکل از بین رفتن گزینه اثر انگشت گوشی شیائومی شده است.

  1. راه حل سوم: تغییر ریجن رام رسمی

اگر زیاد خوش شانس نباشید، ممکن است ریست فکتوری هم کاری از پیش نبرد، حالا نوبت به شاه کلید داستان میرسد! و آن تغییر ریجن یا ناحیه رام رسمی گوشیست. به عنوان مثال اگر ریجن رام شما گلوبال باشد، میتواند آن را به چین تغییر دهید. البته برای انجام این ترفند، بوت لودر شما باید انلاک باشد. اگر در مورد آنلاک کردن بوت لودر نیاز به راهنمایی دارید، در بخش نظرات ما را در جریان قرار دهید.

شاید این مطلب جذاب باشد
چطور مشکلات اپل واچ را برطرف کنیم؟ (بررسی تمام مشکلاتی که با ساعت هوشمندتان دارید)

 

  1. تغییر رام با کاستوم ریکاوری TWRP

تغییر دادن رام رسمی از طریق Twrp یک روش حرفه ای محسوب میشود که تنها به کسانی پیشنهاد میشود که با کاستوم رام ها آشنایی کافی دارند. خوبی انجام این روش این است که در صورتی که با این راهکار هم نتوانید اثر انگشت را بازیابی کنید، دیگر باید مطمئن باشید که مشکل اثر انگشت سخت افزاری است و باید فکر جدی تر کنید.

در کنار تمام کاری که برای محافظت از گوشی خود میکنید، پیشنهاد آخر ما این است که از برند نیلکین برای محافظت همه جانبه گوشی خود استفاده کنید. به صفحه خرید گلس گوشی بروید یا یک قاب نیلکین را برای بیمه کردن گوشی خود در برابر ضربات شدید بهره ببرید.

سخن آخر

شاید برای خیلی از کاربران عجیب به نظر برسد ولی مشکل ناپدید شدن اثر انگشت اگر سخت افزاری نباشد، با چهار روشی که در این مقاله معرفی کردیم قابل بازیابی است. اگر هیچ کدام از روش هایی که در اینجا گفتیم به جواب نرسید، بهتر است اقدام به تعویض سنسور اثر انگشت گوشی به صورت فیزیکی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا