لپ تاپ

ویدیوی کالبدشکافی پوکو F4 5G تعمیرپذیری آن را نشان می‌دهد [تماشا کنید]

کانال یوتیوب «PBKreviews» با انتشار ویدیوی کالبدشکافی گوشی پوکو F4 5G که اوایل این ماه معرفی شده بود، قطعات داخلی این دستگاه را بررسی و در نهایت به تعمیرپذیری این گوشی امتیاز 5.5 از 10 را ارائه کرد.

همانطور که PBKreviews در ویدیو خود توضیح می‌دهد، گوشی پوکو F4 5G با طراحی پیچیده خود، تعمیر دستگاه را کمی سخت کرده است. هرچند تعویض نمایشگر دستگاه غیرممکن نیست، اما برای انجام این کار، کابل قابل انعطاف آن را پس از جداکردن تمام قطعات باید جدا کرد. در واقع، برای تعویض نمایشگر باید تمام اجزا داخلی خارج شوند.

تعویض قطعات پوکو F4 5G

فرآیند بازکردن گوشی کاملا شبیه به موارد دیگر است. ابتدا کمی پنل پشتی را باید گرم کرد تا چسب آن خاصیت خود را از دست بدهد. سپس پنل پشت دستگاه به صورت کامل جدا می‌شود و ظاهرا شیشه دوربین آن را می‌توان به صورت جداگانه تعمیر یا تعویض کرد.

پس از آن با برداشت 17 پیچ و جداسازی محافظ بالایی که شامل آنتن و گرافیت برای انتقال حرارت می‌شود، باتری و سایر اجزای دستگاه مانند سنسورهای دوربین و برد اصلی آن را می‌توان جدا کرد.

با جداسازی اتصالات و کابل‌های مربوط به برد اصلی گوشی، ماژول‌های دوربین پوکو F4 5G به‌راحتی بیرون می‌آیند و می‌توان آن‌ها را تعویض کرد. PBKreviews همچنین توضیح می‌دهد که دوربین سلفی دستگاه در جای خود چسبانده شده است و جداسازی آن به سنسورش آسیب وارد می‌کند. همانطور که در زمان معرفی دستگاه نیز گفته شده بود و در این ویدیو نشان داده می‌شود، دوربین اصلی پوکو F4 5G تنها گزینه مجهز به OIS (لرزشگیر اپتیکال) است.

شاید این مطلب جذاب باشد
۱۰ پاوربانک محبوب در دیجی کالا (۱ آذر ۱۴۰۱)

وجود زبانه‌های کششی، جداسازی باتری بزرگ و سنگین 4500 میلی آمپر ساعتی پوکو F4 را آسان می‌کند. با برداشتن آن، چندین کابل انعطاف‌پذیر دیگر که از برد اصلی به برد فرعی متصل شده‌اند، در دسترس قرار خواهد گرفت. در واقع برای جداکردن درگاه شارژ، سینی سیم‌کارت و کابل‌های انعطاف‌پذیر دکمه پاور، باتری دستگاه باید برداشته شود.

هرچند در این ویدیو نحوه جداسازی قطعات پوکو F4 5G به‌طور کامل شرح داده شده، اما توصیه می‌شود برای انجام این کارها و تعمیر دستگاه خود به متخصص مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا