لپ تاپ

هفتمین دوره همایش بین‌المللی زنگ برنامه‌نویسی در شیراز برگزار می‌شود

رویداد بین‌المللی زنگ برنامه‌نویسی ویژه دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه به صورت حضوری از ۲۵ تا ۳۱ تیرماه در دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.

زنگ برنامه‌نویسی (Hour of Code) در ابتدا به عنوان مقدمه‌ای یک ساعته برای علوم کامپیوتر شروع به کار کرد. هدف این برنامه، آشنایی اولیه با مفاهیم «برنامه‌نویسی» و آموزش دید الگوریتمی برای دانش‌آموزان بود تا نشان دهد هر کسی می‌تواند این اصول مقدماتی را بیاموزد.

در واقع این رویداد به دنبال تبدیل افراد به متخصص کامپیوتر نیست، بلکه آموزشی اولیه است تا دانش‌آموزان بیاموزند که علم کامپیوتر، سرگرم‌کننده، خلاقانه، پیشگام و دارای آینده درخشان است.

انجمن علمی ACM بخش کامپیوتر دانشکده مهندسی و برق کامپیوتر دانشگاه شیراز قصد دارد برای هفتمین بار همایش جهانی HoC را با تایید رسمی سازمان جهانی Hour of Code برگزار کند. این رویداد هر ساله در بیش از ۱۸۰ کشور جهان برگزار می‌شود.

با توجه به بهبود نسبی وضعیت همه گیری کووید ۱۹، این همایش به صورت حضوری در دانشکده مهندسی شماره ۲، واقع در خیابان ملاصدرا و از تاریخ ۲۵ الی ۳۱ تیر ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

در این دوره از زنگ برنامه‌نویسی، ۱۵۰ تا ۲۰۰ دانش آموز متوسطه دوم حضور خواهند داشت و شاهد آموزشی با نگرش نو به علوم کامپیوتر و به ویژه دانش برنامه‌نویسی خواهند بود.

بیش از ۵۰ نفر از دانشجویان بخش کامپیوتر به عنوان کادر برگزاری در قالب هفت کمیته و با مشورت و راهنمایی های اساتیدی چون کشتکاران (استاد مشاور انجمن علمی ACM)، طاهری (استاد مشاور همایش) و راجی (معاونت فرهنگی دانشکدهی برق و کامپیوتر) میزبان علاقمندان خواهند بود.

شاید این مطلب جذاب باشد
معرفی بازی شوتر آفلاین Modern Warfare Combat Army Ops

محتوای علمی هفتمین دوره همایش طبق رسالت Hour of Code جهانی بر پایه آموزش بازی محور ارائه خواهد شد.

گفتنی است ششمین دوره همایش زنگ برنامه‌نویسی با شرکت ۲۵۷ دانش‌آموز متوسطه اول و دوم از سراسر کشور و به صورت مجازی برگزار شد. محتوای علمی آن دوره شامل ۳۷۵ دقیقه سخنرانی و مصاحبه با تعدادی از چهره‌های ماندگار علوم کامپیوتر در ایران، بیش از ۲۰۰ دقیقه آموزش آفلاین برنامه‌نویسی در قالب بازی و چندین ساعت آموزش آنلاین همراه با پشتیبانی علمی ۲۴ ساعته به مدت بیش از یک بود.

پاسخ دهید