لپ تاپلوازم جانبیموبایل و گجت

سری پیکسل ۷ فقط از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کند

بررسی سورس کرنل پیکسل ۷ و ۷ پرو نشان می‌دهد پرچم‌داران جدید گوگل نخستین گوشی‌های اندرویدی هستند که فقط از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند.

طبق گفته‌های وب‌سایت XDA Developers، به نظر می‌رسد گوشی‌های پیکسل ۷ و ۷ پرو که به‌تازگی هم توسط گوگل رونمایی شده‌اند، تنها از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند تا از این حیث نه تنها به نخستین گوشی بلکه به نخستین دستگاه اندرویدی تبدیل شوند. این خبر در حالی منتشر شده که کاربران و بررسی کنندگان متوجه شده‌اند که نمی‌شود برخی از برنامه‌ها را که احتمالا هم ۳۲ بیتی بوده‌اند روی گوشی نصب و اجرا کنند.

میشل رحمان، سردبیر وب‌سایت Esper برای اینکه از این بابت مطمئن شود، از یکی از اعضای وب‌سایت XDA Developers خواست تا یک بازی ۳۲ بیتی نظیر Flappy Bird را از طریق فایل APK و به صورت دستی روی سری پیکسل ۷ نصب کند. او بعد از تلاش در راستای انجام این کار در نهایت با پیغام خطای «این بازی با دستگاه شما سازگاری ندارد» مواجه شد. این در حالی است که بازی روی گوشی دیگر هیچ مشکل خاصی نداشت. حال جالب اینجاست که کتابخانه‌های ۳۲ بیتی در اندروید ۱۳ برای سری پیکسل ۷ وجود دارند اما مشخص نیست چرا از طریق یک قفل نرم‌افزاری به صورت کامل از دسترس خارج شده‌اند تا کسی قادر به نصب اپ‌های ۳۲ بیتی روی این گوشی‌ها نباشد.

البته پیش از این هم شنیده بودیم که گوگل می‌خواهد این دو گوشی و پیکسل تبلت را که فعلا خبری از آن نیست با پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی راهی بازار کند. گوگل حتی در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که تمام اپلیکیشن‌ها باید حتما یک نسخه‌ی ۶۴ بیتی هم داشته باشند چرا که اپ‌های فقط ۳۲ بیتی دیگر توسط این شرکت پشتیبانی نخواهند شد. به همین خاطر اگر از علاقه‌مندان به گوشی‌های سری پیکسل ۷ باشید مشکل خاصی برای دانلود یا استفاده از اپلیکیشن‌ها نخواهید داشت چون توسعه‌دهندگان از آن سال تاکنون نسخه‌ی ۶۴ بیتی اپلیکیشن‌های زیادی را راهی پلی استور کرده‌اند.

شاید این مطلب جذاب باشد
بهترین جایگزین های گوگل پلی که همه اندرویدی ها باید بشناسند

حال باید دید پشتیبانی از فقط اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی چه تأثیری روی تجربه‌ی کاربران مختلف از سری پیکسل ۷ خواهد گذاشت.

منبع: XDA-Developers

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا