لپ تاپلوازم جانبی

سامسونگ باید یک مدل ارزان‌تر از گلکسی زد فولد تولید کند

با افزایش محبوبیت گوشی‌های تاشو در بین کاربران، به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که سامسونگ یک مدل ارزان‌تر از سری گلکسی زد فولد را هم راهی بازار کند.

از زمانی که سامسونگ نخستین گوشی تاشوی خود را راهی بازار کرده تاکنون حدودا سه سال می‌گذرد. با نگاهی به عقب می‌بینیم که این شرکت کره‌ای توانسته واقعا پیشرفت زیادی در این مدت زمان کم در تولید گوشی تاشو داشته باشد. گلکسی زد فولد ۴ که جدیدترین تلاش سامسونگ در این زمینه به حساب می‌آید، هم از گلکسی فولد اوریجینال ارزان‌تر است و هم از همه لحاظ با اختلاف بهتر؛ این دقیقا چیزی بود که انتظار داشتیم ببینیم.

با این حال، سری گلکسی زد فولد اصلا در محدوده‌ی قیمتی نیستند که هر کسی توانایی خریدشان را داشته باشد. البته سامسونگ برای کسانی که محصولی نسبتا ارزان‌قیمت با نمایشگر تاشو می‌خواهند، گلکسی زد فلیپ را در سبد محصولاتش دارد ولی اگر کسی به یک گوشی ارزان‌تر به شکل زد فولد علاقه داشته باشد، هیچ گزینه‌ای برای انتخاب جلویش قرار نخواهد داشت.

گلکسی زد فولد ۴ اکنون با قیمت ۱۸۰۰ دلار در دسترس قرار دارد؛ گوشی‌های تاشوی شرکت‌های دیگر که با طراحی مشابه زد فولد راهی بازار می‌شوند هم تقریبا در همین محدوده‌ی قیمتی قرار دارند. البته میکس فولد ۲ که گوشی تاشوی شیائومی است، در بازار جهانی عرضه نشده و فعلا فقط کاربران چینی به آن دسترسی دارند و برای خرید آن هم باید بهایی معادل ۱۳۰۰ دلار بپردازند.

با توجه به اینکه هنوز شرکتی گوشی تاشوی میان‌رده با طراحی زد فولد تولید نکرده، به نظر می‌رسد وقت آن رسیده همان شرکتی که نخستین بار در تولید چنین محصولی شجاعت به خرج داد، دست بکار شود و کاربران را خوشحال کند. قطعا با این تصمیم، سامسونگ می‌تواند بخش بزرگی از کاربران را به سمت خود بکشاند، اما فعلا حرکت خاصی را از این شرکت کره‌ای در این راستا شاهد نبوده‌ایم.

شاید این مطلب جذاب باشد
هواوی: اگر تحریم‌های آمریکا نبود در کنار اپل از پیشتازان اصلی بازار موبایل بودیم

سامسونگ پیش‌تر اعلام کرده تا زمانی که گوشی‌های تاشوی کنونی، یعنی گلکسی زد فولد و زد فلیپ خود را در بازار ثابت نکنند و نتوانند توجه کاربران را جلب کنند، گوشی تاشو یا رول‌شونده‌ی جدیدی را عرضه نخواهد کرد. این اتفاق اما اکنون افتاده است. یعنی گوشی‌های تاشوی کنونی موفق شده‌اند نظر مثبت کاربران را جلب کنند؛ فقط قیمت است که باعث شده آن‌ها از خرید این محصولات باز بمانند. گلکسی زد فلیپ ۳ علی‌رغم قیمت نسبتا بالایش توانسته  تاکنون عملکرد بسیار خوبی در فروش از خود به نمایش بگذارد و زد فولد ۳ هم مطابق انتظار سامسونگ پیش رفته است. از محصولات جدید هم استقبال خوبی خصوصا در بازار اروپا صورت گرفته است.

فلیپ 4

سری گلکسی زد فولد گوشی‌های جذابی هستند و اگرچه تا الان سامسونگ از فروش آن‌ها راضی به نظر می‌رسد اما اگر قیمت آن‌ها پایین‌تر بود، قطعا این شرکت کره‌ای می‌توانست میزان فروشی چندین برابر اکنون را شاهد باشد. از آن‌جایی که بعید است قیمت گلکسی زد فولد طی یکی دو سال آینده هم کاهش خاصی داشته باشد، شاید بهترین راه حل برای اینکه کاربران به خرید محصولی مشابه آن جذب شوند، عرضه‌ی یک مدل ارزان‌تر باشد.

در حال حاضر فاصله‌ی بین دو گوشی تاشوی سامسونگ تقریبا ۸۰۰ دلار است که اصلا فاصله‌ی منطقی به حساب نمی‌آید. یعنی شما با ۱۰۰۰ دلار، به یک گوشی تاشو دسترسی خواهید داشت که زمین تا آسمان با مدل ۱۸۰۰ دلاری فرق دارد. اگر هم مدل ۱۸۰۰ دلاری را بخواهید اما بودجه‌ی کافی نداشته باشید، باید از خرید آن صرف نظر کنید چون گزینه‌ی مناسب دیگری در بازار وجود ندارد.

شاید این مطلب جذاب باشد
۱۰ ساعت هوشمند محبوب در دیجی کالا (۲۰ شهریور ۱۴۰۱)

سامسونگ توانسته مشکل مقاومت گوشی‌های تاشو را تا حد زیادی برطرف کند. در حال حاضر تعداد علاقه‌مندان به این محصولات روز به روز در حال بیشتر شدن است و این چیزی نیست که بر اساس حدس و گمان باشد؛ آمار پیش‌خرید زد فولد ۴ و زد فلیپ ۴ از این علاقه‌ی زیاد خبر می‌دهد. بنابراین به نظر می‌رسد عرضه‌ی یک گوشی تاشوی جذاب از سری زد فولد با قیمتی معقول‌تر، احتمالا می‌تواند سود بسیار خوبی را عاید سامسونگ کند. چون تنها مانع جلوی راه خریداران سر زد فولد، قیمت بالای آن‌هاست.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا فکر می‌کنید سامسونگ باید از این فرصت استفاده کند و تا زمانی که شرکتی دست به ساخت گوشی شبیه به زد فولد با قیمت پایین نزده، چنین کاری را انجام دهد؟ در صورت عرضه‌ی یک گوشی تاشوی ارزان‌قیمت، به خرید آن تمایل خواهید داشت؟

منبع: SamMobile

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا