اپلیکیشن و نرم‌افزارلپ تاپلوازم جانبی

ابزار PC Manager مایکروسافت جای CCleaner را پر می‌کند

مایکروسافت روی یک ابزار به نام PC Manager کار می‌کند که به زبان ساده می‌تواند عملکرد کامپیوتر را بهبود ببخشد. بسیاری از قابلیت‌های این ابزار مشابه CCleaner است و فعلا در نسخه‌ی بتا قرار دارد.

گفتنی است بسیاری از قابلیت‌های این برنامه در ویندوز وجود دارند ولی حالا کاربران از طریق یک محیط واحد و منسجم می‌توانند از امکانات ارائه شده توسط آن بهره ببرند. در این میان می‌توانیم به قابلیت تغییر مرورگر پیش‌فرض اشاره کنیم که حالا فرایند تغییر مرورگر پیش‌فرض ویندوز را ساده‌تر کرده است.

ابزار PC Manager

این ابزار با کارهایی مانند پاک کردن کش سیستم و بستن فرایند‌های فعال در پس‌زمینه، تلاش می‌کند سرعت ویندوز را افزایش دهد. همچنین مشکلات امنیتی موجود در سیستم را هم می‌تواند تشخیص دهد. اما در کل، ظاهرا این ابزار امکانات جدیدی را ارائه نمی‌دهد و عمدتا یک رابط کاربری متفاوت برای امکانات موجود در این سیستم‌عامل محسوب می‌شود. مثلا برای اسکن امنیتی از  Windows Defender استفاده می‌کند و ابزار Windows Disk Cleanup utility هم که می‌تواند فایل‌های کش را پاک کند. اما با توجه به اینکه کاربران زیادی به ابزارهایی مانند CCleaner علاقه دارند، احتمالا این ابزار هم مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد.

با توجه به اینکه سایت مربوط به این برنامه به زبان چینی است، به نظر می‌رسد مایکروسافت این برنامه را به طور مشخص برای بازار چین توسعه داده است. این ابزار با ویندوز ۱۰ و ۱۱ سازگار است و بنابراین تقریبا تمام کاربران می‌توانند از آن بهره ببرند.

منبع: The Verge

شاید این مطلب جذاب باشد
راهنما خرید بهترین لپ تاپ برای ترید و کارهای بورس کدام است؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا