لپ تاپلوازم جانبیموبایل و گجت

AMD ماه آینده از گرافیک‌های سری RX 7000 رونمایی می‌کند

ظاهرا AMD قصد دارد ماه آینده از کارت گرافیک‌های سری RX 7000 خود که مبتنی بر معماری RDNA 3 هم هستند رونمایی کند.

بازار گرافیک‌های بالارده قرار است ماه آینده میزبان محصولات جذابی باشد. AMD به‌تازگی اعلام کرده که گرافیک‌های سری RX 7000 این شرکت که مبتنی بر معماری جدید RDNA 3 هستند در تاریخ ۳ نوامبر (۱۲ آبان) رسما رونمایی خواهند شد. البته اگر شایعات حقیقت داشته باشند، باید انتظار داشته باشیم دو مدل کارت در این رویداد رونمایی شوند؛ RX 7900 XT و RX 7800 XT که در واقع پرچم‌داران AMD نیز به حساب می‌آیند.

در رابطه با کارت گرافیک‌های سری RX 7000 هم خبر زیادی منتشر نشده اما طبق آنچه که می‌دانیم، ظاهرا توان پردازشی آن‌ها از کارت‌های جدید انویدیا کمتر خواهد بود. البته این برتری بدون در نظر گرفتن هیچ چیز دیگر است؛ این یعنی باید منتظر ماند و دید AMD چه قیمتی را برای کارت‌های خود در نظر می‌گیرد تا آن زمان بتوان نتیجه گرفت کدام یک از این محصولات ارزش خرید بیشتری دارند. اگرچه فعلا شایعات از قدرت پایین‌تر این سری در مقایسه با نماینده‌های انویدیا خبر داده‌اند اما گفته می‌شود تفاوت پردازشی آن‌ها با کارت‌های سری RX 6000 خود AMD بسیار زیاد خواهد بود (شاید حتی ۱۰۰٪ بیشتر).

AMD اعلام کرده رویداد پیش روی این شرکت، فرصتی خواهد بود برای کاربران تا بتوانند از میزان توانایی و مصرف انرژی کارت گرافیک‌های سری RX 7000 مبتنی بر معماری RDNA 3 مطلع شوند. این شرکت مدعی شده کارت‌های جدیدش در زمینه‌ی گیمینگ و تولید محتوا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

شاید این مطلب جذاب باشد
راهنمای اتصال هندزفری بلوتوثی به گوشی های اندروید و آیفون

به‌تازگی هم خبری منتشر شده مبنی بر اینکه RX 7900 XT در مقایسه با پرچم‌دار کنونی AMD یعنی RX 6900 XT توانایی پردازشی بسیار بیشتری خواهد داشت. اینطور که به نظر می‌رسد، این کارت جدید قرار است به ۲۰ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی از نوع GDDR6 مجهز شود که این میزان ۴ گیگابایت بیشتر از حافظه‌ی RX 6900 XT و RX 6950 XT است. اینطور که گفته می‌شود، ظاهرا AMD در ابتدا می‌خواسته این کارت را با ۲۴ گیگابایت حافظه‌ی اختصاصی راهی بازار کند اما برنامه‌ی این شرکت تغییر کرد چرا که ظاهرا AMD می‌خواهد از یک کارت قدرتمندتر دیگر تحت عنوان RX 7950 XT هم رونمایی کند که به احتمال زیاد ۲۴ گیگابایتی خواهد بود. اگر این خبر حقیقت داشته باشد، رقیب اصلی RTX 4090 انویدیا باید RX 7950 XT باشد.

حال باید تقریبا دو هفته‌ی دیگر منتظر بمانیم و ببینیم کارت گرافیک‌های جدید AMD تا چه اندازه قدرتمند هستند و آیا می‌توانند از نماینده‌های انویدیا ارزش خرید بیشتری داشته باشند یا خیر.

منبع: NotebookCheck

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا