لپ تاپ

مایکروسافت تغییرات جدیدی را در نوار وظیفه ویندوز 11 آزمایش می‌کند

مایکروسافت در حال آزمایش تغییرات جدیدی در رابط کاربری نوار وظیفه (Taskbar) ویندوز 11 است. در جدیدترین تغییرات مشاهده شده سیستم عامل مایکروسافت در کانال توسعه‌دهندگان، غول نرم‌افزار چند حالت جدید برای مشاهده «نوار جستجو» در تسکبار ویندوز‌ 11 و همچنین امکان نمایش نوتیفیکیشن توسط ویجت‌ها را آزمایش می‌کند.

در حال حاضر، ویندوز 11 در نوار وظیفه خود یک دکمه جستجو به کاربران ارائه می‌کند که می‌توان نمایش این نوار را غیرفعال کرد تا فقط آیکون ذره‌بین مشاهده شود. طبق گزارش‌های موجود، مایکروسافت اکنون در حال آزمایش سه حالت مختلف برای نمایش عملکرد جستجو در Taskbar است.

ویندوز 11

در یکی از آن‌ها آیکون جستجو معمولی نمایش داده می‌شود و دو حالت دیگر شامل نوار جستجو کوچک و بزرگی در تسک‌بار می‌شود. این ویژگی هم اکنون در کانال توسعه‌دهندگان و به عنوان بخشی از برنامه مایکروسافت برای قابلیت‌های جدید ویندوز 11 در حال آزمایش است و هنوز مشخص نیست که در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت یا خیر.

مایکروسافت همچنین در حال آزمایش اضافه کردن نوتیفیکیشن به ویجت‌ها است که برای محتوایی مانند اخبار فوری طراحی ‌شده‌اند. همانطور که «آماندا لانگوفسکی» رئیس ویندوز اینسایدر توضیح می‌دهد، هنگامی که کاربران بخش ویجت‌ها را باز می‌کنند، با یک بنر در بالای صفحه مواجه خواهند شد که اطلاعات بیشتری در مورد نوتیفیکیشن‌ها ارائه می‌کند.

برنامه دوربین جدید ویندوز 11

در کنار تست‌های مربوط به رابط کاربری، آزمایش‌کنندگان ویندوز، در کانال توسعه‌دهندگان همچنین به یک برنامه دوربین جدید برای ویندوز 11 دسترسی پیدا کرده‌اند. علاوه بر اینکه طراحی برنامه در این نسخه با ویندوز‌ 11 مطابقت پیدا کرده، از اسکن بارکد و QR کد نیز پشتیبانی می‌کند. برنامه Media Player نیز به‌روزرسانی شده و قابلیت رایت سی‌دی با فایل‌هایی مانند FLAC و AAC برای آزمایش‌کنندگان فراهم شده است.

شاید این مطلب جذاب باشد
یاسمین مقبلی؛ کاندیدای زن سفر به ماه

ویندوز‌ 11 یک سال پیش توسط مایکروسافت معرفی شد و در جدیدترین گزارش‌های ارائه شده، سهم آن در بین تمام سیستم‌های عامل ویندوز به 23 درصد رسیده بود. بنابراین، هنوز تردیدهایی درباره آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا