اپلیکیشن و نرم‌افزارلپ تاپلوازم جانبی

صفحه‌کلید SwiftKey مایکروسافت هفته آینده از اپ استور حذف می‌شود

اینطور که به نظر می‌رسد مایکروسافت می‌خواهد پشتیبانی از صفحه کلید SwiftKey را در iOS متوقف کند؛ در همین راستا این اپلیکیشن در تاریخ ۱۳ مهر به صورت کامل از اپ استور حذف خواهد شد.

با اعلام رسمی مایکروسافت، صفحه کلید SwiftKey قرار است از این پس از اپ استور حذف شود و دیگر هم هیچوقت پشتیبانی نخواهد شد. این یعنی آن دسته از کاربرانی که این صفحه کلید را روی گوشی آیفون خود نصب دارند، تا زمانی که حذفش نکنند می‌توانند از آن استفاده کنند اما دیگر هیچ آپدیتی برای آن دریافت نخواهند کرد. البته مایکروسافت به پشتیبانی از این صفحه کلید در سیستم‌عامل اندروید ادامه خواهد داد.

اینطور که به نظر می‌رسد، کاربران بارها از بابت مشکلی که در این صفحه کلید وجود داشت گله کرده بودند. ظاهرا چندین ماه بود که مایکروسافت هیچ اقدامی برای رفع این مشکل انجام نمی‌داد تا اینکه با بررسی وضعیت این اپلیکیشن در اپ استور، کاربران دریافتند که این شرکت بیش از یک سال است که اصلا SwiftKey را آپدیت نکرده تا این شبهه به وجود بیاید که مایکروسافت احتمالا دیگر برنامه‌ای برای پشتیبانی از این اپلیکیشن در iOS ندارد.

حالا هم که خود مایکروسافت این موضوع را رسما اعلام کرده دیگر جای هیچ شک و شبهه‌ای باقی نمی‌ماند. اما موضوع اینجاست که نمی‌دانیم چرا چنین تصمیمی گرفته شده است. SwiftKey از سال ۲۰۱۴ تاکنون در iOS در دسترس قرار داشته؛ یعنی دو سال قبل از اینکه اصلا مایکروسافت امتیاز آن را خریداری کند. باید دید آیا توضیح خاصی برای این تصمیم وجود دارد یا خیر.

شاید این مطلب جذاب باشد
بهترین مارک گلس برای گوشی شما کدام است؟

صرفا جهت اطلاع باید بگوییم SwiftKey در اپ استور توانسته امتیاز ۴٫۶ را از بیش از ۹۷ هزار نظر کسب کند. این اپلیکیشن در حال حاضر (تا قبل از ۵ اکتبر، ۱۳ مهر) به صورت رایگان در اپ استور برای دانلود در دسترس قرار دارد اما از خرید درون برنامه‌ای هم پشتیبانی می‌کند. بنابراین اگر مایل به نصب آن هستید، همین حالا باید اقدام کنید ولی این موضوع را هم در نظر داشته باشید با پاک کردن آن یا تغییر گوشی، دیگر قادر به دانلود آن از اپ استور نخواهید بود.

منبع: The Verge

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا