لپ تاپلوازم جانبیموبایل و گجت

دوربین آیفون ۱۴ پرو در رتبه‌ی دوم DxOMark قرار گرفت

سایت DxOMark که به طور تخصصی انواع دوربین‌ها از جمله دوربین موجود در گوشی‌های هوشمند را بررسی می‌کند، گزارش مربوط به بررسی دوربین سلفی و دوربین‌های اصلی آیفون ۱۴ پرو را منتشر کرده است. به طور کلی دوربین‌های اصلی با دریافت امتیاز ۱۴۶ در رتبه‌ی دوم این سایت قرار گرفته‌اند. در رتبه‌ی اول دوربین آنر Magic4 Ultimate دیده می‌شود که فقط یک امتیاز بیشتر از آیفون ۱۴ پرو دارد. اما در زمینه‌ی دوربین سلفی، آیفون ۱۴ پرو توانسته بهترین عملکرد را در بین گوشی‌ها ارائه دهد و مقام اول را از آن خود کرده است.

در این گزارش از دقت بالای ثبت رنگ پوست، سرعت بالای شاتر، کاهش تاری مربوط به حرکت سوژه‌ها و کنتراست چهره‌ها مورد ستایش قرار گرفته است. همچنین DxOMark نوشته که با فعال‌سازی حالت پرتره، بوکه ارائه شده تا حد زیادی مشابه بوکه‌ی دوربین‌های DSLR است و همین موضوع جذابیت عکس‌های پرتره را دوچندان می‌کند.

دوربین آیفون 14

آیفون در زمینه‌ی فیلمبرداری همواره یکی از بهترین‌ها بوده و آیفون ۱۴ پرو هم در این زمینه بار دیگر موفق به اخذ رتبه‌ی اول شده است. در کنار لرزشگیر عالی، فیلم‌های HDR کنتراست بسیار خوبی به ارمغان می‌آورند و ردیابی فوکوس خودکار هم قابل اعتماد و دقیق است. همچنین در این گزارش به دقت بالای پیش‌نمایش تصاویر هم اشاره شده که در مقایسه با تصاویر نهایی، اختلاف بسیار کمی دیده می‌شود.

البته بر اساس گزارش DxOMark، در عکس‌های ثبت شده در محیط‌های داخلی مقداری نویز و کاهش جزئیات دیده می‌شود و حین عکس‌برداری با زوم ۳ برابری هم این کاهش جزئیات توجه را جلب می‌کند.

شاید این مطلب جذاب باشد
قاب باتری دار چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

دوربین آیفون 14

در مورد دوربین سلفی هم باید بگوییم که آیفون ۱۴ پرو در این زمینه توانسته فقط ۱ امتیاز بیشتر از هواوی P50 پرو کسب کند. بخشی از این افزایش امتیاز دوربین سلفی آیفون ۱۴ پرو به بهره‌گیری از قابلیت فوکوس خودکار و بهبود دیافراگم برمی‌گردد. ویدیو‌های سلفی هم در کل عالی هستند و در زمینه‌ی رنگ، نور و لرزش مشکل خاصی ندارند.

عکس‌های سلفی در کل محدوده‌ی دینامیکی گسترده، نوردهی و بوکه بسیار خوبی به ارمغان می‌آورند. همچنین نباید جزئیات بالا، دقیق بودن رنگ پوست و بوکه جذاب را هم از قلم بیندازیم. از بین نقاط ضعف هم می‌توانیم به وجود نویز در بسیاری از ویدیو‌ها و عکس‌های سلفی اشاره کنیم و در صورت کاهش نور محیط، رنگ پوست با دقت کمتری ثبت می‌شود.

منبع: GSMArena

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا