لپ تاپلوازم جانبیموبایل و گجت

تقاضا برای خرید آیفون ۱۴ پرو فراتر از انتظارات اپل است

طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده از موسسه تحقیقاتی «Trendforce»، تقاضا برای گوشی‌ هوشمند آیفون ۱۴ پرو بسیار بیشتر از انتظار اپل بوده است. Trendforce می‌گوید که سفارش‌های اپل به تامین‌کنندگان در ابتدا این بود که ۵۰ درصد از مدل‌های آیفون ۱۴ یکی از دو مدل پرو باشد، اما اکنون این میزان به ۶۰ درصد افزایش یافته و حتی ممکن است به ۶۵ درصد نیز برسد.

همچنین این شرکت بر این باور است که این آمار تولید و عرضه با تقاضای بسیار کمتر برای آیفون ۱۴ پلاس به تعادل نسبتاً خوبی رسیده است. همه‌ی گزارش‌ها حاکی از تقاضای زیاد برای سری آیفون ۱۴ هستند و در این بین دو مدل پرو یعنی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس فروش بسیار بالایی دارند. طبق جدیدترین گزارش «مینگ چی کو»، تحلیلگر باسابقه‌ی محصولات اپل، این شرکت از تأمین‌کننده‌ی اصلی خود یعنی فاکس‌کان خواسته تا تولید آیفون ۱۴ پرو را ۱۰ درصد افزایش دهد.

آیفون 14 پرو

این تحلیلگر همچنین به فروش بهتر مدل‌های پرو آیفون ۱۴ نسبت به مدل‌های غیر پرو نیز اشاره کرده است. این موضوع را همچنین می‌توان از موجودی فروشگاه‌های اپل نیز بررسی کرد؛ زیرا اکثر مدل‌های پرو آیفون ۱۴ به فروش رفته‌اند اما مدل‌های غیر پروی آیفون ۱۴ در تعداد بسیار زیادی در این فروشگاه‌ها موجود هستند. بر اساس این گزارش منتشر شده، از آیفون ۱۴ پلاس استقبال چندان خوبی نشده و این گوشی هوشمند جدید سری آیفون ۱۴ فروش بسیار کمی را تجربه می‌کند.

شرکت Trendforce با بررسی داده‌های زنجیره‌ی تأمین اپل به این نتیجه رسیده که تقاضای برای آیفون ۱۴ پرو بسیار بیشتر از آنچه اپل پیش‌بینی کرده است. اگرچه مدل‌های پرو آیفون ۱۴ از قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌ای بهره می‌برند، اما یکی از عوامل فروش بالای آن‌ها قیمت مشابه مدل‌های سال گذشته است که باعث می‌شود کاربران تقریباً با همان بودجه‌ی گوشی‌های هوشمند سال گذشته اپل بتوانند گوشی‌های جدید این شرکت را خریداری کنند.

شاید این مطلب جذاب باشد
مشکل سیاه شدن گوشی های هوشمند چیست؟

گزارش TrendForce نشان می‌دهد که نسبت تولید دو مدل پروی سری آیفون ۱۴ از ۵۰ درصد به ۶۰ درصد افزایش یافته و احتمال اینکه این نسبت در آینده به ۶۵ درصد افزایش یابد، بسیار زیاد است. در بررسی‌های صورت گرفته از سوی تحلیلگران حوزه‌ی فناوری اکثر آن‌ها بر یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن هم این است که گوشی آیفون ۱۴ با توجه به قابلیت‌هایی که ارائه می‌دهد، ارزش خرید بالایی ندارد که بتوان ۱۰۰ دلار بیشتر از آیفون ۱۳ ۶۹۹ دلاری برای خرید آن هزینه پرداخت کرد.

آیفون 14 پرو

این شرکت تحقیقاتی پیش‌بینی کرده تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳، شرایط اقتصادی فعلی مردم و تمایل کمتر آن‌ها به پرداخت هزینه‌های بالا برای خرید گوشی هوشمند، روی فروش محصولات اپل تأثیر نمی‌گذارد. امسال برای اولین بار بود که اپل تفاوت بین مدل‌های غیرپرو و پرو را با دادن پردازنده‌های مختلف به آن‌ها افزایش داد. طبیعتاً آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس به مراتب بهتر از دو مدل استاندارد و پلاس هستند. از یک دوربین اضافه روی پنل پشتی گرفته تا دوربین اصلی بهتر، ظاهر زیباتر، نمایشگر ۱۲۰ هرتز و… از جمله این موارد هستند که موجب شده فاصله بین دو سری بسیار بیشتر از فاصله‌ی بین مدل‌های پرو و غیر پرو از نسل‌های قبل شود.

بسیاری از کارشناسان فناوری این اقدام اپل را نشانه‌ای از این می‌دانند که این شرکت قصد دارد فاصله‌ی بین مدل‌های پرو و استاندارد را در طول زمان افزایش دهد و این فاصله در نسل‌های بعدی سری آیفون نیز بیشتر از قبل خواهد بود.

منبع: ۹to5mac

شاید این مطلب جذاب باشد
۱۰ پاوربانک محبوب در دیجی کالا (۱۷ آبان ۱۴۰۱)

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا