لپ تاپلوازم جانبیموبایل و گجت

اپل روی یک داک برای تبدیل آیپد به نمایشگر هوشمند کار می‌کند

طبق گزارش جدید خبرگزاری بلومبرگ، اپل روی یک داک برای آیپد کار می‌کند که به این تبلت اجازه می‌دهد به عنوان نمایشگر هوشمند و اسپیکر انجام وظیفه کند. ظاهرا این گجت در سال ۲۰۲۳ راهی بازار می‌شود.

در حال حاضر آمازون برای تبلت‌های خود چنین کاری را انجام می‌دهد و کاربران با اتصال این تبلت‌ها به داک شارژ، می‌توانند از آن‌ها به عنوان نمایشگر هوشمند استفاده کنند. حتی گوگل هم هفته‌ی گذشته برای پیکسل تبلت که هنوز معرفی نشده، یک داک شارژ را معرفی کرد که چنین عملکردی را ارائه می‌دهد. با این داک گوگل، کاربران می‌توانند از آن به عنوان یک هاب مرکزی برای کنترل گجت‌های هوشمند استفاده کنند و در ضمن می‌تواند برای تعامل با دستیار هوشمند گوگل اسیستنت هم استفاده شود.

داک اپل هم قرار است کارکرد مشابهی داشته باشد و مثلا کاربران بدون دست زدن به آیپد می‌توانند برای تماس‌های تصویری و کنترل گجت‌های هوشمند از آن بهره ببرند. اپل روی تعدادی از دیگر گجت‌های هوشمند خود مانند هوم‌پاد هم کار می‌کند که ظاهرا از یک نمایشگر بهتر، چیپ S8 و قابلیت مولتی‌تاچ بهره می‌برد. سال گذشته گزارشی مبنی بر ساخت یک گجت ترکیبی از اپل تی‌وی و اسپیکر هوشمند منتشر شد که در این گزارش آمده اپل این پروژه را کنار نگذاشته و این محصول همچنان در دست توسعه قرار دارد.

در همین رابطه باید خاطرنشان کنیم که اپل قصد دارد تا چند روز آینده از آیپد پرو M2 رونمایی کند که در دو مدل ۱۱ و ۱۲.۹ اینچی راهی بازار خواهد شد.

منبع: MacRumors

شاید این مطلب جذاب باشد
روت کردن گوشی یعنی چه؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا