کالای الکترونیکلپ تاپلوازم جانبی

آیفون ۱۴ پرو مکس در تست‌ها گلکسی S22 اولترا را نابود کرد

آیفون ۱۴ پرو مکس در تست‌های صورت گرفته توسط وب‌سایت Gizchina موفق شد با اختلاف بسیار زیادی گلکسی S22 اولترا را پشت سر بگذارد.

در حال حاضر قدرتمندترین گوشی اپل آیفون ۱۴ پرو مکس و قدرتمندترین گوشی سامسونگ هم گلکسی S22 اولترا است که هر دوی آن‌ها از امکانات و قابلیت‌های زیادی برخوردار هستند. این تست نه تنها توسط خود وب‌سایت یادشده صورت گرفته بلکه برای اینکه میزان اعتبار آن به حداکثر برسد، نتایج بررسی‌های گوناگونی را هم مد نظر قرار داده است تا این مقایسه از حالت شخصی خارج شود و نتیجه‌ی بدست آمده هم درست باشد.

بنچمارک در مقابل واقعیت

بسیاری از مردم می‌گویند بنچمارک‌ها اهمیت خاصی ندارند چون هیچوقت در دنیای واقعی چنین میزان فشاری به یک گوشی وارد نمی‌شود. در نتیجه آنچه که اهمیت دارد، شرایط واقعی است. تا حدودی این گفته درست است اما با این حال محصولی که بتواند تحت فشار سنگین باز هم عملکرد خوب خود را حفظ کند، قطعا در درازمدت هم عملکرد خوبی از خود به نمایش می‌گذارد. به ازای برتری در هر بخش، گوشی‌های یادشده ۱ امتیاز می‌گیرند و در نهایت هم امتیاز آن‌ها با هم جمع خواهد شد.

مقایسه‌ی آیفون ۱۴ پرو مکس با گلکسی S22 در گیک‌بنچ

با بنچمارک گیک‌بنچ شروع می‌کنیم. معیاری که فقط عملکرد پردازنده‌ها و رم را در بخش تک و چند هسته‌ای مورد بررسی قرار می‌دهد و آن را با عملکرد محصول در شرایط واقعی تطبیق می‌دهد.

 • امتیاز گیک‌بنچ گلکسی S22 اولترا در بخش تک و چند هسته‌ای: ۱۱۶۸ و ۳۵۰۸

 • امتیاز گیک‌بنچ آیفون ۱۴ پرو مکس در بخش تک و چند هسته‌ای: ۱۸۷۹ و ۴۶۶۴
آیفون 14 پرو مکس گلکسی S22 اولترا

بنچمارک آیفون ۱۴ پرو مکس

همانطور که مشاهده می‌کنید، در این بخش آیفون به شکل قابل توجهی برتر ظاهر شده و از گلکسی S22 اولترا پیش است. در نتیجه ۱ امتیاز برای این گوشی ثبت می‌شود.

شاید این مطلب جذاب باشد
حس ششم؛ یک افسانه یا حقیقت علمی؟

بنچمارک مربوط به یادگیری ماشین

بنچمارک یادگیری ماشین هم از گیک‌بنچ می‌آید. این بنچمارک همانطور که از نامش پیداست، عملکرد گوشی‌ها را در میزان توانایی آن‌ها در بخش هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

 • آیفون ۱۴ پرو مکس: ۱۰۰۰ امتیاز
 • گلکسی S22 اولترا: ۴۲۹ امتیاز

باز هم یک امتیاز دیگر برای آیفون ۱۴ پرو مکس که با اختلاف فاحشی توانست گلکسی S22 اولترا را پشت سر بگذارد.

مقایسه‌ی آیفون ۱۴ پرو مکس با گلکسی S22 اولترا در بنچمارک AnTuTu

بنچمارک مربوط به آیفون ۱۴ پرو مکس

در بنچمارک AnTuTu، آیفون ۱۴ پرو مکس توانست به صورت کلی امتیاز ۹۷۲٫۹۳۶ را بدست بیاورد در حالی که این امتیاز برای گلکسی S22 اولترا به ۹۱۲٫۵۷۷ رسید. این بنچمارک عملکرد کلی گوشی‌ها را در تمامی زمینه‌ها مورد بررسی قرار می‌دهد و امتیازی هم که به آن‌ها می‌دهد در واقع بر اساس یک نتیجه‌گیری کلی است.

آیفون 14 پرو مکس گلکسی S22 اولترا

بنچمارک مربوط به گلکسی S22 اولترا

امتیاز ۳DMARK

۳DMARK هم یکی دیگر از بنچمارک‌های معتبری است که عملکرد گوشی را در انجام بازی مورد بررسی قرار می‌دهد. آیفون و گلکسی یک گوشی گیمینگ نیستند اما به لطف پردازنده‌ی قدرتمندی که دارند می‌توانند در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشند. آیفون ۱۴ پرو مکس توانسته امتیاز ۳۰۰۹ را در این بخش کسب کند در حالی که گلکسی S22 اولترا به ۲۸۰۰ رسید.

مقایسه آیفون ۱۴ پرو مکس با گلکسی S22 اولترا در شرایط واقعی

در شرایط واقعی، نتیجه‌ی بررسی‌ها و در نتیجه برنده اعلام شده است. تست در شرایط واقعی از سرعت بوت شدن آغاز می‌شود. در این تست مشخص می‌شود که پردازنده‌ی یک گوشی چقدر در مدیریت کردن نرم‌افزار از همان ابتدا عملکرد بهتری دارد.

 • سرعت بوت آیفون ۱۴ پرو مکس: ۱۰ ثانیه
 • سرعت بوت گلکسی S22 اولترا: ۱۳ ثانیه
شاید این مطلب جذاب باشد
مرور 3 مشکل رایج هندزفری و راه حل عیب یابی

تست سرعت اجرای اپلیکیشن‌ها

 • اپلیکیشن دوربین: ۱ امتیاز برای آیفون
 • اینستاگرام: ۱ امتیاز برای هر دو (اینستاگرام در گلکسی S22 اولترا زودتر اجرا شد اما در آیفون ۱۴ پرو مکس سرعت بارگذاری آن بیشتر بود)
 • توییتر: ۱ امتیاز برای گلکسی S22 اولترا
 • تیک‌تاک: ۱ امتیاز برای آیفون
 • پابجی موبایل: ۱ امتیاز برای آیفون

در نهایت آیفون در تست اجرای اپلیکیشن‌ها توانست ۴ امتیاز کسب کند در حالی که گلکسی S22 اولترا به امتیاز ۲ رسید.

سرعت رندرگیری در گلکسی S22 اولترا و آیفون ۱۴ پرو مکس

در این تست تقریبا از ۴ اپلیکیشن ویرایش ویدیو استفاده شده اما در نهایت نتیجه یکسان بود. در نتیجه در این تست فقط نام دو اپ اشاره شده است، یعنی Capcut video editor و Adobe Lightroom.

Capcut Video Rendering: آیفون در ۱۶ ثانیه توانست رندر بگیرد اما این میزان در گلکسی S22 اولترا به ۲۳ ثانیه رسید. ۱ امتیاز دیگر برای آیفون.

Adobe Lightroom: در ادوبی لایتروم اما یک ویدیوی سنگین‌تر مورد بررسی قرار گرفت. تراشه‌ی A16 بکار رفته در نماینده‌ی اپل توانست این تست را در ۷ دقیقه و ۲ ثانیه به اتمام برساند در حالی که کهکشانی سامسونگ برای اتمام تست به ۱۴ دقیقه و ۲ ثانیه زمان نیاز داشت. ۱ امتیاز دیگر برای آیفون.

در نهایت هم فرایند تست به اتمام رسید و گلکسی S22 اولترا در پایان ۷۸٪ از شارژ خود را حفظ کرده بود در حالی که در آیفون میزان شارژ به ۷۶٪ رسید. امتیاز نهایی دو گوشی به شرح زیر است:

 • آیفون ۱۴ پرو مکس: ۱۰ امتیاز
 • گلکسی S22 اولترا: ۳ امتیاز
شاید این مطلب جذاب باشد
موتورولا طراحی گوشی تاشوی ریزر 2022 را به نمایش گذاشت [تماشا کنید]

 

منبع: Gizchina

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا